Az Orosz Labdarúgó-szövetség csütörtökön együttműködési szerződést kötött az orosz Jögel vállalattal a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon – jelentette a TASZSZ hírügynökség.
„Örülünk, hogy szerződést köthetünk az orosz válogatottak technikai szponzorálásáról a Jögel céggel” – mondta Makszim Mitrofanov, a szövetség főtitkára. „Az aláírt szerződés 2026-ig lesz érvényben”.
„Biztos vagyok benne, hogy a partnerség biztosítani fogja a labdarúgás fejlődését, minőségi és elérhető felszereléseket biztosítva számára” – mondta Mitrofanov, hozzátéve, hogy a szerződést a 2023-as Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon írták alá.
Artur Movszeszjan, a Jögel cég alapítója viszont azt mondta, hogy „az orosz csapat először kapna nemzeti márkájú szerelést”.
„Örülünk, hogy a szövetség ránk fordította a figyelmét, és reméljük, hogy a jövőben gyümölcsöző lesz az együttműködés” – tette hozzá Movszeszjan.
A német sportszergyártó Adidas 2008 óta működött együtt az Orosz Labdarúgó Szövetséggel, és 2021-ben új szerződést kötött a szövetséggel, amely 2026-ig meghosszabbította az együttműködésük időtartamát. Az európai vállalat azonban 2022. március 1-jén bejelentette az együttműködés egyoldalú felfüggesztését.
Az Adidas tavaly júniusban jelentette be, hogy további utasításig felfüggesztette üzleteinek működését és online értékesítését Oroszországban.
Tavaly ősszel az orosz labdarúgó-válogatott három barátságos mérkőzést játszott a hosszú távú német technikai szponzor által biztosított mezben és sportfelszerelésben.
A 26. Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumot (SPIEF) – Oroszország kiemelt éves gazdasági és üzleti eseményét – június 14-17. között rendezik meg. Az idei fórum témája: „A szuverén fejlődés mint az igazságos világ alapja: Összefogás a jövő nemzedékekért”.
A SPIEF kibővített üzleti programja lehetőséget kínál a résztvevőknek, hogy több mint 140 ülésen vegyenek részt, amelyeken több mint 1000 moderátor és előadó vesz részt – közölte a rendezvényt szervező alapítvány.
Az üzleti program öt tematikus blokkra oszlik: „A világgazdaság globális fordulóponton”, „Az orosz gazdaság: Az alkalmazkodástól a növekedésig”, „Technológiai szuverenitás kiépítése”, „A munkaerőpiac: Válasz az új kihívásokra”, valamint „A lakosság és az életminőség védelme mint fő prioritás”.