2025 szept 25. csütörtök
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
DonbasszFeatured2

WSJ: Kijev kiképzetlen mozgósított katonákat dobott a „bahmuti húsdarálóba”

Utolsó módosítás 2023-05-25 12:31
Megosztva 2023-05-25 12:29
Megosztás
Megosztás

Kijev kiképzetlen mozgósított katonákat küldött Artyomovszkba (Bahmut) a hivatásos csapatok súlyos veszteségei közepette, hogy a tapasztaltabb katonákat megtartsa az ellentámadáshoz – írja a The Wall Street Journal (WSJ).

„A nyugati kiképzésű és felszerelésű dandárok megtartására törekedve a régóta várt offenzívához, akkor amikor a hivatásos csapatok közül sokan elestek, Kijev mozgósított katonákat és területvédelmi egységeket küldött heterogén kiképzéssel és felszereléssel” – írta a lap.

Hogy ez a taktika mennyire volt sikeres, az a nagyszabású offenzíva során fog kiderülni – vélik az amerikai újságírók.

„Ha el lehet kerülni, hogy a döntő harci erőket valami olyan helyre kelljen küldeni, mint Bahmut, ami hosszú távon negatív hatással lehet az általános ellentámadásra, akkor megteszik. Persze akkor is nagy árat fizetnek” – idézte a lap Ben Hodges nyugalmazott tábornokot, az amerikai hadsereg korábbi európai főparancsnokát.

A WSJ arról a csoportról ír, amelyet februárban mozgósítottak az ukrán 93. gépesített dandárba, és amely többnyire „elszegényedett emberek a Harkovi terület falvaiból, sokan közülük munkanélküliek, akik alkalmi munkákból, mint ezermesterek élnek”. Mint írják, szinte egyiküknek sem volt harci tapasztalata.

A lap által idézett dokumentumok és fényképek szerint az újoncok szovjet korabeli fegyvereket és egyenruhákat kaptak azon a bázison, ahová vitték őket, két nappal később pedig a Bahmuttól nem messze fekvő Konsztantyinovkába vitték őket. Néhány nappal később megérkezett a századfőnök, és közölte, hogy parancsot kapott arra, hogy a férfiakat hatos csoportokban Bahmutba küldjék.

A WSJ szerint a férfiak közül néhányan azzal fenyegetőztek, hogy a kiképzés hiányára és arra hivatkozba, hogy nem tudnak lőni hivatalosan megtagadják a parancs végrehajtását.

Az ukrán hadsereg azonban azt válaszolta, hogy „Bahmut majd megtanít”.

A mozgósított férfiak elmondták, hogy amikor megérkeztek a bahmuti állásaikhoz, gránátvetőkből és aknavetőkből tűz alá vették őket, és több ember azonnal meghalt.

A lap szerint az eltűnt katonák feleségei felháborodtak azon, hogy kiképzés nélkül küldték őket Bahmutba. Mint megjegyezték, februárban az ukrán törvényhozók törvényjavaslatot terjesztettek elő, amely legalább három hónapos kiképzést irányzott elő a mozgósított katonák számára, de azt nem fogadták el.

Ugyanakkor az ukrán védelmi minisztérium hivatalosan tagadta, hogy kiképzés nélkül küldtek volna katonákat Bahmutba, a WSJ által megkérdezett 93. dandár egyik tisztje pedig biztosította, hogy nem hallott ilyen esetről az egységében.

Korábban a Wagner-csoport alapítója, Jevgenyij Prigozsin bejelentette, hogy május 20-án délre az orosz erők átvették az ellenőrzést Artyomovszk (Bahmut) felett, miután több mint 220 napig tartó harci műveletekben vettek részt a harcosai.

Később, május 21-én este az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy a Wagner offenzívájának eredményeként, amelyet a Déli Erőcsoport tüzérsége és légiereje támogatott, befejeződött a város felszabadítása.

Vlagyimir Putyin orosz elnök gratulált a Wagner rohamosztagoknak és a fegyveres erőknek a város felszabadításához. A Kreml megjegyezte, hogy mindazokat, akik részt vettek ebben a hadműveletben, állami kitüntetésben részesítik.

Címke:Artyomovszk (Bahmut)Donbassz

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

NBC: Ukrajna és szövetségesei nem számítanak változásra az Egyesült Államok álláspontjában
2025-09-25 17:34
Oroszországban 5 százalékos adót javasolnak a szerencsejátékokra
2025-09-25 17:25
Újabb SMS botrány Ursula körül
2025-09-25 15:36
FT: az európaiak attól félnek, hogy Trump őket okolja majd az ukrán harctéri kudarcokért
2025-09-25 13:57
Jeffrey Sachs: az európai NATO-tagállamok háborús uszítók
2025-09-25 12:14
Mutass még

Legolvasottabb

Bloomberg: Ukrajnának még több hitelre lesz szüksége az IMF-től az összeomlás elkerüléséhez

Trump: Ukrajna EU-támogatással visszaszerezheti területeit, Oroszország összeomlik

Brit külügyminiszter: a NATO készen áll az Oroszország elleni közvetlen konfrontációra

Rzeczpospolita: Ursula vámot vezet be az orosz olaj magyar és szlovák importjára

Trump: Orbán a barátom, beleegyezhet az orosz olajimport leállításába, ha megkérem

Ez is érdekelhet

Donbassz

Az orosz erők kiszorítják az ukrán csapatokat Kirovszk településről a Donbasszban

2025-09-25 13:57
Donbassz

WSJ: az új orosz dróntaktika rémálommá vált az ukrán erők számára

2025-09-21 20:14
UkrajnaDonbassz

Kellogg: Ukrajna játsszon hosszú távon

2025-09-20 09:10
Politika

Lavrov: a kijevi rezsim nem képviselheti a Krím, a Donbassz és Novorosszija érdekeit

2025-09-18 07:31
Politika

Putyin: soha nem vetettük fel, hogy Ukrajna területekért cserébe kapjon biztonsági garanciákat

2025-09-03 16:42
Donbassz

Pusilin: az orosz fegyveres erők felszabadították a DNR egész déli részét

2025-09-01 07:12
Politika

Zelenszkij megint nekiment Trumpnak: visszafoglalom a Krímet is, csak idő kérdése

2025-08-24 19:48
Politika

WaPo: a Pentagon szerint is bekerítik az ukránokat Pokrovszkban

2025-08-13 13:53
Politika

FT: az orosz erők áttörése Pokrovszknál zavart keltett Kijevben

2025-08-12 18:55
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.