A németek csaknem fele úgy véli, hogy Ukrajnának területeket kellene átengednie az ország keleti részén, hogy békeszerződést kössön Oroszországgal – derül ki a német RTL televízió friss felméréséből.
Míg a németek 47%-a támogatja, hogy Ukrajna területi engedményeket tegyen Oroszországnak, addig 41% ellenzi ezt. A megkérdezettek fennmaradó 12 százaléka bizonytalan a kérdésben a felmérés szerint.
A németek túlnyomó többsége – mintegy 69%-a – nem hisz abban, hogy Kijev képes lesz legyőzni Oroszországot a harctéren és kiűzni csapatait az országból. Mindössze 26%-uk tartja magát ahhoz az elképzeléshez, hogy a kollektív Nyugat által Kijevnek szállított elegendő fegyverzet lehetővé tenné, hogy katonai győzelmet arasson Oroszország felett. Eközben a németek 56%-a úgy véli, hogy helyes volt nehézfegyvereket szállítani Kijevnek, míg mintegy 40% ellenzi ezt.
A Kijevnek történő fegyverszállítások támogatása ellenére a németek túlnyomó többsége (73%) nem hisz abban, hogy az ország szövetségi kormányának van egy jól átgondolt stratégiája arra, hogy Kijevvel és Moszkvával szemben hosszú távon egyaránt fellépjen, míg mindössze 15% szerint van egy jól átgondolt terv.
Oroszország február 24-én csapatokat küldött Ukrajnába, arra hivatkozva, hogy Kijev nem hajtja végre a minszki megállapodásokat, amelyek célja, hogy a donyecki és luganszki régióknak különleges státuszt biztosítson az ukrán államon belül. A Németország és Franciaország közvetítésével létrejött jegyzőkönyveket először 2014-ben írták alá. Petro Porosenko volt ukrán elnök azóta elismerte, hogy Kijev fő célja az volt, hogy a tűzszünetet időnyerésre és „nehézfegyveres erők létrehozására” használja fel.
2022 februárjában a Kreml független államként ismerte el a Donbassz köztársaságokat, és követelte, hogy Ukrajna hivatalosan is nyilvánítsa magát semleges országnak, amely soha nem csatlakozik semmilyen nyugati katonai szövetséghez. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen indokolatlan volt.