2025 okt 13. hétfő
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Valdaj Vitaklub
  • Vlagyimir Putyin
  • ukrán válság
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Gáza
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
PolitikaFeatured

Zaharova: brit és amerikai segítséggel történt a Szevasztopol elleni támadás

Utolsó módosítás 2023-09-27 1:31
Megosztva 2023-09-27 13:31
Megosztás
Megosztás

A Szevasztopol elleni pénteki támadást az ukrán hadsereg amerikai és brit szakemberekkel szoros koordinációban hajtotta végre – jelentette ki Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője szerdai sajtótájékoztatóján.

„Szeptember 22-én ismét támadás érte Szevasztopolt, és a legcsekélyebb kétség sem férhet hozzá, hogy a támadást nyugati hírszerzési eszközök, a NATO műholdas berendezései és felderítő repülőgépek felhasználásával tervezték meg előre, és az amerikai és brit hírszerző szolgálatok támogatásával és a velük való szoros koordinációban hajtották végre” – mondta Zaharova.

Az orosz védelmi tárca szerint az orosz légvédelem öt rakétát lőtt le, de a csapásban megsérült az orosz Fekete-tengeri Flotta történelmi főhadiszállásának épülete, egy katona pedig eltűnt. Ukrán katonai források a támadással kapcsolatban halálhírét keltették Viktor Szokolov tengernagynak, a flotta parancsnokának, akiről ezt követően több videófelvétel is megjelent az orosz médiában, bizonyítandó, hogy él.

A külügyi szóvivő szerdán bejelentette: Moszkva vizsgálatot indított annak megállapítására, hogy Nagy-Britannia és titkosszolgálatai milyen szerepet játszottak tavaly márciusban az ukrajnai Bucsa városában történt „oroszellenes provokációban”.

Rámutatott, hogy Oroszországnak annak ellenére sem sikerült megszereznie a bucsai áldozatoknak mondott személyek névsorát, hogy az ügyben az orosz külügyminiszter személyesen kérte az ENSZ főtitkárának segítségét. Emlékeztetett arra, hogy Nagy-Britannia tavaly áprilisban, az ENSZ Biztonsági Tanácsának soros elnökeként megtagadta, hogy összehívjon egy tanácsülést a „bucsai eseményekkel” kapcsolatban.

Zaharova azzal vádolta Nagy-Britanniát, hogy a történtekben közvetlenül részt vett, és azt mondta: brit elemző központok, PR-ügynökségek, és ezek álcája alatt a brit szakszolgálatok szerepet játszanak a kijevi rezsim dezinformációs kampányaiban.

A szóvivő szerint alaptalanok azok az Oroszországgal szemben megfogalmazott vádak, amelyeket a világszervezetnek az ukrajnai eseményeket vizsgáló „független nemzetközi bizottsága” fogalmazott meg hétfőn az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának ülésén ismertetett jelentésében. Zaharova azt mondta, a bizottság következtetései áldozatnak és szemtanúnak beállított, véletlenszerűen kiválasztott emberek megalapozatlan beszámolóin alapulnak az orosz fegyveres erők állítólagos „bűncselekményeiről”. Álláspontja szerint a jelentés megerősítette, hogy a 2022 márciusában felállított testület politikai megbízás alapján, elfogult és korrupt módon fejti ki tevékenységét.

Az orosz külügyminisztérium szerdán közölte, hogy ellenintézkedésként Moszkva újabb 23 brit állampolgárt vett fel Nagy-Britannia katonai és politikai intézményei, valamint újságírói és tudományos közösségének képviselői közül az Oroszországba való beutazástól eltiltottak listájára.

Szerepel köztük mások mellett – ukrán katonák brit területen való kiképzése miatt – Tony Radakin tengernagy, a brit fegyveres erők vezérkari főnöke, Madeleine Alessandri, a brit Közös Hírszerzési Bizottság elnöke – aki szerepet vállal London ukrajnai stratégiájának kialakításában -, és Cressida Hogg, a BAE Systems hadiipari vállalat igazgatótanácsának elnöke. A korlátozás vonatkozik a brit pszichológiai központok azon munkatársaira is, akik „részt vesznek az Oroszország elleni fellépéshez szükséges információk gyűjtésében és elemzésében”. Ezen intézmények közé tartozik a Védelmi Tanulmányok Királyi Intézete, a Henry Jackson Alapítvány és a Civitas Kutatóintézet.

Az orosz külügyminisztérium szerint „London ellenséges lépéseire válaszul folytatódik a munka a tiltólista bővítésén”.

Címke:Marija ZaharovaNagy-BritanniaszankciókSzevasztopolukrán válságUSA

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

Dmitrijev: Zelenszkij olyan energiával hívja Trumpot, mint ahogy Harris kampányát támogatta
2025-10-13 08:12
Trump azt mondta, hogy átadja a Tomahawk rakétákat, ha az ukrajnai helyzet nem rendeződik
2025-10-13 07:31
Timosenko szerint közel az ukrajnai konfliktus vége
2025-10-12 20:33
Macron megtorlással fenyegette meg Oroszországot
2025-10-12 19:40
The Guardian: bizonyíték van arra, hogy Boris Johnson pénzért szította az ukrán konfliktust
2025-10-12 17:30
Mutass még

Legolvasottabb

Harkovnál likvidált külföldi zsoldosok iratait tette közzé az orosz sajtó

Putyin: Oroszország hamarosan bejelentést tesz egy új fegyverről

Videó: a kanadai állami televízió megpróbálta elrejteni a horogkeresztet egy ukrán katonán

TASZSZ: az orosz hadsereg bevonult Konsztantyinovkába

A kijevi lakosság téli evakuálására szólított fel egy ukrán képviselő

Ez is érdekelhet

Ukrajna

Zelenszkij közölte, hogy újabb telefonos megbeszélése volt Donald Trumppal

2025-10-12 17:13
Politika

Kína közölte, hogy nem enged az Egyesült Államok fenyegetésének

2025-10-12 09:42
Ukrajna

Romanenko: 6 százalékra esett vissza a Patriot hatékonysága az orosz rakétákkal szemben

2025-10-12 08:42
Politika

AP: 16 ember halt meg az amerikai robbanóanyagokat gyártó üzemben

2025-10-12 07:33
Politika

Zaharova: válaszolunk arra, hogy Svédország hamis vádakkal kiutasított egy orosz újságírót

2025-10-12 07:18
Ukrajna

Axios: a Tomahawk rakétákról tárgyalt telefonon Zelenszkij és Trump

2025-10-11 19:24
Politika

Kína élesen bírálta az USA tervét a kínai repülők orosz légtérből történő kitiltásáról

2025-10-11 18:02
Politika

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

2025-10-11 10:28
Ukrajna

Zelenszkij: az időjárás miatt nem tudtuk lelőni az orosz drónokat és rakétákat

2025-10-10 21:11
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.