Vlagyimir Putyin orosz elnök Andrej Belouszov kinevezését javasolta a védelmi miniszteri posztra – jelentette be az orosz Föderációs Tanács a Telegram-csatornája.
„A Föderációs Tanács megkapta a Vlagyimir Putyin orosz elnök által javasolt jelölteket több szövetségi minisztérium és ügynökség vezetői posztjára. A konzultációkra javasolt: … a védelmi miniszteri posztra – Belouszov Andrej Removics” – olvasható a közleményben.
Belouszov korábban Mihail Misusztyin kormányának első miniszterelnök-helyettese volt.
A 65 éves Belouszov különböző időszakokban Vlagyimir Putyin elnök gazdasági kérdésekben illetékes asszisztensi tisztségét töltötte be, az Oroszországi Föderáció gazdaságfejlesztési minisztere, az Orosz Föderáció Kormányhivatala gazdasági és pénzügyi osztályának igazgatója, a Makrogazdasági Elemzések és Rövid távú Előrejelzések Központjának főigazgatója volt. 1981-2006 között az Orosz Tudományos Akadémián dolgozott.
Belouszov 2020. április 30. és május 19. között a Miniszteri Kabinet megbízott vezetője volt, amíg Misusztyin koronavírusfertőzéssel kórházba került.
Szergej Sojgut az Orosz Biztonsági Tanács titkárának nevezte ki az orosz elnök.