Donald Tusk lengyel miniszterelnök elismerte, hogy a NATO katonái jelen vannak Ukrajnában.
A miniszterelnök ugyanakkor nem részletezte, hogy mely országok katonái vannak jelen Ukrajnában és milyen mennyiségben.
Marija Zaharova külügyminisztériumi szóvivő a maga részéről az Oroszország elleni hibrid háború megerősítésének nevezte a lengyel politikus nyilatkozatát.
Nyugaton az utóbbi időben egyre több spekuláció látott napvilágot az ukrán konfliktusba való közvetlen beavatkozásról. Emmanuel Macron francia elnök például azt mondta, hogy lehetséges, hogy a francia hadsereget Ukrajnába küldik, David Cameron brit külügyminiszter pedig azt mondta, hogy elfogadható, ha az ukrán fegyveres erők brit rakétákkal csapást mér orosz területre.
A Corriere della Sera olasz napilap előző nap arról számolt be, hogy a júliusi NATO-csúcstalálkozón jóváhagyhatnak egy nyilatkozatot, amely rögzíti az ukrajnai konfliktusba való közvetlen beavatkozás elutasítását.
A nyugati politikusok harcias nyilatkozatainak és a NATO destabilizáló akcióinak hátterében az orosz vezérkar Vlagyimir Putyin utasítására megkezdte a Déli Katonai Körzet rakétaalakulatainak gyakorlatra előkészítését. Ezeken a manővereken állítólag a nem stratégiai nukleáris fegyverek használatát gyakorolják.