A grúz belügyminisztérium közlése szerint több mint 110 rendfenntartó megsérült a tbiliszi parlament épülete előtti tüntetéseken.
„A tüntetők december 1-2-i erőszakos akciói következtében a belügyminisztérium 21 munkatársa sérült meg. A rendfenntartók különböző sérüléseket szenvedtek, és a szükséges orvosi ellátásban részesülnek. Összesen 113 belügyminisztériumi alkalmazott sérült meg a tüntetéseken, közülük négyen még mindig kórházban vannak” – áll a közleményben.
November 28-án újabb ellenzéki tüntetéssorozat kezdődött Grúziában, miután Irakli Kobakhidze miniszterelnök bejelentette, hogy 2028-ig felfüggeszti a Grúzia uniós tagságáról szóló tárgyalások megkezdését.
A tüntetők kövekkel, palackokkal, petárdákkal dobálták meg a parlament épületét, december 1-jén éjjel pedig tüzet is gyújtottak. A rendőrség vízágyúkkal és könnygázzal oszlatta fel őket, de este ismét a parlament elé vonultak. Éjfél után a biztonsági erők kiszorították az ellenzékieket a parlamentből, reggel pedig a belváros azon részéből, amelyet egész éjszaka elfoglaltak. Néhányukat őrizetbe vették. A tüntetők elérték a Rustaveli metróállomást, amelynél a rendfenntartók több oldalról kordont képeztek.
Grúziában az október 26-án tartott parlamenti választások után kezdődtek tömeges tüntetések. A kormányzó Grúz Álom párt a szavazatok 53,93 százalékával győzött. Négy ellenzéki párt is bejutott a parlamentbe, de közölték, hogy nem ismerik el a választási eredményeket, és tiltakozásra szólították fel támogatóikat. Salome Zurabishvili francia származású elnök, aki az Európa-párti ellenzéket támogatja (bár az alkotmány szerint az elnöknek pártsemlegesnek kell lennie), szintén tüntetésekre szólított fel.