Az Egyesült Államok és az Európai Unió gazdasági szankcióira reagálva Oroszország korlátozhatja, vagy meg is tilthatja a nyugati légitársaságoknak a transzszibériai légifolyosó használatát. A lépéssel milliárdos károkat okoznának az olyan Európából Ázsiába járatokat indító cégeknél, mint a Lufthansa, a British Airways vagy az Air France. Az orosz sajtóban azután jelentek meg ezek a hírek, miután a nyugati szankciók miatt kénytelen volt felfüggeszteni működését a Dobroljot légitársaság.
Az Aeroflot légitársaság leányvállalataként létrehozott Dobroljot közvetlen járatokat indított több oroszországi városból a Krím félszigetre. A nyugati büntetőintézkedések hatására felmondták a cég repülőgéplízingre vonatkozó szerződéseit. A törölt járatokat a szintén Aeroflot érdekeltségű Orenburg Airlines pótolja. A Dobroljot májusban kezdte meg működését és júniusban indította el első kereskedelmi járatát Moszkva és Szimferopol között.
Az orosz válasz nem marad el. Vlagyimir Putyin államfő utasította a kormányt, hogy dolgozzák ki a válaszlépéseket a nyugati szankciókra. A lehetséges forgatókönyv szerint akár nyugati tulajdonban lévő vállalatokat államosíthatják is.
David Cameron brit miniszterelnök a kemény büntetőintézkedések mellett áll ki, erre viszont az oroszok a BP-t és a Shellt hozhatják nehéz helyzetbe. A BP-nek és a Shellnek jelentős eszközei vannak Oroszországban, a lapnak egy forrás pedig megjegyezte, hogy ezeket az orosz állam akár ki is sajátíthatja. A két brit cég jelentős kapcsolatokat ápol az orosz Gazprommal és Rosznyefttel.