A Demokrata Párt de facto egypárti állammá változtathatja az Egyesült Államokat, ha sikerül növelniük választóik számát a swing-államokban azáltal, hogy egyre több illegális bevándorlónak adnak állampolgárságot – állítja Elon Musk technológiai mogul.
A megjegyzésére akkor került sor, amikor az elnökválasztás alig több mint egy hónap múlva lesz, és a retorika mindkét oldalon egyre hevesebbé válik.
A demokrata jelölt és jelenlegi alelnök Kamala Harris többször is a demokráciát fenyegető veszélynek nevezte republikánus riválisát, Donald Trump volt elnököt.
Musk, aki júliusban Trumpot támogatta, szombaton az X-en közzétett bejegyzésében ennek ellenkezőjét állította.
„Hadd magyarázzam el: ha évente akár csak minden 20 illegálisból 1 is állampolgárrá válik – amit a demokraták a lehető leggyorsabban felgyorsítanak -, az négy év alatt körülbelül 2 millió új legális szavazót jelentene” – mondta Musk egy olyan posztra válaszolva, amelyben azt állították, hogy a jelenlegi amerikai kormányzat alatt 9 millió illegális bevándorló jogosult az állampolgárságra.
„Ráadásul a Biden/Harris-kormányzat „menedékkérőket”, akiket gyorsított eljárással juttatnak állampolgársághoz, egyenesen olyan ingadozó-államokba repít, mint Pennsylvania, Ohio, Wisconsin és Arizona. Ez a biztos módja annak, hogy minden választást megnyerjenek” – tette hozzá.
Mivel az amerikai választásokat gyakran kevesebb mint 20 000 szavazatnyi különbséggel döntik el, Musk azt állította, hogy ha a demokratáknak sikerül a bevándorlást választóik növelésére használniuk, akkor nem lesz többé ingadozó állam. Ezután már csak a demokrata előválasztások lennének, hasonlóan ahhoz, ami Kaliforniában történt az 1980-as évek végén – mondta.
„Amerika akkor egypárti állammá válik, és a demokráciának vége” – mondta Musk.
Amerikában mindenhol olyan lesz, mint az a rémálom, ami San Francisco belvárosa.
Musk júliusban jelentette be, hogy bezárja az X irodáit San Franciscóban, mondván, hogy „elege van abból, hogy erőszakos drogfüggők bandáit kerülgeti, csak hogy be- és kijusson az épületből”.
Az X Texasba költözése egybeesett több magasan jegyzett üzleti távozással a város jól dokumentált hajléktalansági, drog- és bűnözési hulláma közepette.
Az illegális bevándorlás és a határon kialakult helyzet a demokraták és a republikánusok közötti fő vitapontokká váltak ebben a választási ciklusban. Trump kritizálta demokrata ellenfeleit a bevándorlási kérdésekben, és elítélte Joe Biden elnöknek az Obama-korabeli „fogd el és engedd szabadon” politika visszaállítását, amely szerinte lehetővé teszi, hogy az illegális bevándorlók között lévő elítélt bűnözőket szabadon engedjék az Egyesült Államokba.