2023, március 29.
3.2 C
Budapest
5.4 C
Moszkva

Kína lép az Oroszországot elhagyó Shell helyére és a Lada gyárat is megvennék

Kína legnagyobb állami tulajdonú energetikai vállalatai állítólag tárgyalásokat folytatnak arról, hogy megvásárolják a Shell egyik jelentős orosz gázexportprojektjében fennálló részesedését, miután a brit olaj- és gázipari vállalat az ukrajnai konfliktus miatt kivonult Oroszországból.

A Cnooc, a CNPC és a Sinopec Group közös tárgyalásokat folytat a Shell-lel a vállalat 27,5%-os részesedéséről a Szahalin-2 cseppfolyósított földgázzal foglalkozó vállalkozásban – írja a Bloomberg.

A tárgyalások még korai szakaszban és a jelentések szerint a részesedés eladásáról szólnak a kínai cégek közül egynek vagy kettőnek, vagy a három nagyvállalat konzorciumának. A Shell nyitott a tárgyalásokra más, Kínán kívüli potenciális vevőkkel is – mondták a névtelenséget kérő források a lapnak.

A Shell márciusban jelentette be, hogy tervezi a kilépést az orosz állami gázipari óriáscéggel, a Gazprommal és a hozzá kapcsolódó egységekkel közös vállalkozásaiból. A döntés a francia székhelyű Total, a brit BP és a norvég Equinor ASA által bejelentett hasonló lépések után érkezett. Később a vállalat közölte, hogy az orosz piacról történő kilépés miatt 5 milliárd dollárnyi veszteséggel kell számolnia.

A kínai autóipar is szemmel tartja az oroszországi lehetőségeket. Az egyik kínai autógyártó megvásárolhatja a Renault részesedését az orosz Avtovaz autógyártóban – idézte a TASZSZ hírügynökség az egyik kormányzati forrást. A Renault 68%-os részesedéssel rendelkezik a Lada Auto Holdingban, amely közös vállalat a Rosztyehel, és amely az Avtovaz 100%-át birtokolja.

A nagy nemzetközi márkák tömeges kivonulása Oroszországból a Moszkva február 24-én indított ukrajnai katonai műveletével kapcsolatos nyugati szankciók közepette történt.

Figyelem! Link elhelyezése a hozzászólásokban tilos! Nem fognak megjelenni a hozzászólások, amelyek linket tartlamaznak.

KÖVESS MINKET:

Ez is érdekelhet

Ajánló

Friss hírek

UKRÁN VÁLSÁG

Először jelentette GDLSB okosbomba megsemmisítését az orosz védelmi tárca

Először tett említést GLSDB (rakétameghajtóval ellátott földi indítású precíziós bomba) lelövéséről keddi hadijelentésében az orosz védelmi minisztérium. Az Egyesült Államok idén januárban jelentette be, hogy...

USA: nincs értelme fejlett drónokat adni Ukrajnának, mert nincs esélyük az orosz légvédelemmel szemben

Az Egyesült Államok nem látja értelmét annak, hogy átadja Ukrajnának az MQ-9 Reaper felderítő és csapásmérő drónokat, mert azoknak nincs esélyük az orosz légvédelmi...

DNR: orosz kézre került a bahmuti színesfémüzem is

Az orosz erők szinte teljesen megtisztították az ipari övezetet, amelyen a bahmuti (Artyomovszk) színesfém-feldolgozó üzem (AZOM) található - közölte Gyenisz Pusilin, a nagyrészt orosz...
spot_img

Videó