A párizsi olimpiai játékok megnyitója a nyugati elit erkölcsi és politikai hanyatlásáról tanúskodik, beleértve Franciaországot is – mondta Jaroslaw Kaczynski, a lengyel Jog és Igazságosság párt vezetője.
„Ami Párizsban történt, az egyszerűen példátlan botrány, és ugyanakkor, mondhatni, nagyon jól illusztrálja a nyugati elitek, köztük a francia elitek erkölcsi és politikai hanyatlásának nagyon szomorú és sajnos egyre intenzívebbé váló folyamatát” – mondta a politikus, akit onet.pl hírportál idézett.
Kaczynski szerint ez a tendencia „a keresztény civilizáció jövőjét fenyegeti, amely leginkább a legemberbarátabb a világtörténelemben”.
Elítélte továbbá, hogy a TVP lengyel televíziós csatorna vezetősége elbocsátotta Przemyslaw Babiarz újságírót, aki élő adásban kommentálta az olimpiai megnyitó ünnepséget, és a megnyitón elhangzott John Lennon Imagine című dalát a kommunizmushoz hasonlította, mert az a vallást és a hívő embereket bírálta.
„A TVP pontosan az a fajta hely, ahol ez a [szólásszabadság] radikálisan hiányzik, ami nagyon szomorú” – mondta a politikus.