India szombaton sikeresen végrehajtotta első nagy hatótávolságú hiperszonikus rakétájának repülési próbáját Odisha állam partjainál. A Dr. APJ Abdul Kalam-szigetről indított rakéta különböző hasznos teher szállítására képes 1500 kilométert meghaladó távolságra.
Az ország Védelmi Kutatási és Fejlesztési Szervezetének (DRDO) közlése szerint a rakétát több, különböző területeken telepített nyomkövető rendszer figyelte. A lenti hajóállomásokról gyűjtött adatok megerősítették a pontos terminális manővereket és a becsapódási pontosságot. A hiperszonikus rakétát a DRDO hazai fejlesztésű laboratóriumai a Hyderabadban található Dr. APJ Abdul Kalam Missile Complexben fejlesztették ki, különböző ipari és kutatási partnerekkel együttműködve.
Rajnath Singh indiai védelmi miniszter az X-en közzétett bejegyzésében ünnepelte a sikeres tesztet, történelmi mérföldkőnek nevezve azt, amely Indiát az ilyen kritikus és fejlett katonai technológiákkal rendelkező nemzetek kiválasztott csoportjába sorolja.
A hét elején India sikeresen végrehajtotta egy saját fejlesztésű, szárazföldi támadásra alkalmas, nagy hatótávolságú cirkálórakéta első tesztjét.
Oroszország, Kína és az Egyesült Államok a vezető országok a hiperszonikus fegyverek területén, bár más országok, például Észak-Korea is azt állítják, hogy végeztek teszteket. Idén nyáron a dél-koreai hadsereg arról számolt be, hogy Észak hiperszonikus rakétát indított, azonban jelezték, hogy a teszt sikertelennek tűnt.