Az orosz MotorInvest elektromos járműgyártó megkezdte legújabb SUV modelljének, az Evolute i-SKY-nak a gyártását – jelentette csütörtökön a RIA Novosztyi.
A járművet, egy közepes méretű crossover SUV, amelynek hatótávolsága egy feltöltéssel több mint 500 kilométer, a MotorInvest egy Lipeck régióban található gyárban fogja összeszerelni. Az autó már megrendelhető, az árak közel 4 millió rubeltől (kb. 15,2 millió forint) kezdődnek a gyártó honlapja szerint.
A MotorInvest 2022 szeptemberében kezdte meg az elektromos járművek gyártását Oroszországban. Evolute márkájához olyan járművek tartoznak, mint az i-Pro szedán, az i-JOY kompakt crossover és az i-VAN kisbusz. Mindegyik autó a Dongfeng és a Sokon által gyártott kínai modelleken alapul.
Az orosz vállalat közölte, hogy idén összesen 7500, 2024-ben pedig 12 000 autó eladására számít.
A lipecki régióban található gyár 2019-ig a Great Wall és a Changan kínai márkák autóit szerelte össze. A gyár kapacitása évente több mint 100 ezer elektromos autó gyártására alkalmas.
Az orosz autóipar, amely nagymértékben függött a külföldi beruházásoktól és berendezésektől, tavaly válságba került a külföldi gyártók elvándorlása miatt az Ukrajnával kapcsolatos nyugati szankciók közepette.
A kínai márkák azonban azóta kitöltötték a távozó nyugati autógyártók által hagyott űrt. A közelmúltban indult be a termelés az orosz Kalinyingrádi exklávéban található üzemben, ahol korábban német BMW-ket és dél-koreai Hyundai és Kia autókat szereltek össze.
Egy másik orosz autómárka, az ikonikus Moszkvics szintén egy 410 km hatótávolságú elektromos kompakt crossover SUV-t gyárt egy volt Renault-gyárban.