2025 jún 19. csütörtök
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Győzelem napja
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • ukrán válság
  • BRICS
  • Donbassz
  • szankciók
  • NATO
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
Ukrajna

El Pais: a NATO és az EU arra kényszeríti Spanyolországot, hogy Patriot rakétákat adjon Ukrajnának

Utolsó módosítás 2024-04-27 7:33
Megosztva 2024-04-27 07:33
Megosztás
Megosztás

Madrid rakétákat fog küldeni Kijevnek a Patriot légvédelmi rendszerhez az EU és a NATO erős nyomására – jelentette az El Pais című napilap kormányzati forrásokra hivatkozva.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hat amerikai gyártmányú rakétarendszert követelt a NATO-tól, amelyek közül az egyik egy spanyol, amelyet jelenleg a török-szíriai határon telepítettek – írja a lap. Madrid ezt elutasította, helyette „kis számú” rakétát fog átadni Kijevnek.

Spanyolország mindössze három Patriot-üteget üzemeltet, amelyeket 2004 és 2014 között használt állapotban vásároltak Németországtól. Az egyiket 2013 óta a török Adana város közelében telepítették, a másik kettő pedig Valenciában van. Ezek közül az egyiket éppen arra használják, hogy ukrán katonákat képezzenek ki a rendszer működtetésére – írja az El Pais.

A lap forrásai nem közölték, hogy Spanyolország hány rakétát szándékozik küldeni, csak annyit, hogy Madrid mintegy ötven darabból álló „haditartalékot” tart fenn, és hogy ezek nagyon drágák, darabonként körülbelül egymillió euróba (kb. 392 millió forintba) kerülnek. Spanyolország azt is tervezi, hogy a tavaly leszállított tíz Leopard 2A4-es fő harckocsin kívül további tíz Leopard 2A4-es harckocsit újít fel és küld Ukrajnába.

A spanyol védelmi minisztérium négy darabot szeretne vásárolni a legújabb Patriot típusból, a PAC-3-asból. Tavaly októberben az USA zöld utat adott a 2,6 milliárd euró értékű lehetséges eladásnak, de a madridi kormány még nem hagyta jóvá a szerződést. A legjobb körülmények között is legkorábban csak 2028-ban állnának rendelkezésre az új ütegek.

Más légvédelmi rendszerek szállítása Ukrajnának „problematikus” a lap szerint, mert Spanyolországnak nincs tartaléka. Madrid mindössze négy NASAMS-üteggel rendelkezik, amelyek közül egy állandóan Lettországban állomásozik, egy másik pedig rotációs jelleggel Észtországban. Az Ukrajnának biztosított 12 Hawk indítórakéta lőszere már rég elfogyott, mivel már nem gyártják. A spanyol kormány már beleegyezett abba, hogy a „majdnem üres” hadsereg arzenáljának feltöltése helyett a hazai gyártású lőszerek Kijevbe történő szállítását helyezi előtérbe – írja az El Pais.

Németország nemrég jelentette be, hogy újabb Patriot-elemet – a harmadikat – küldené Ukrajnának, Hollandia pedig azt mondta, hogy hajlandó lenne finanszírozni a harmadik országoktól származó elfogórakéták beszerzését. Görögországra is nyomást gyakoroltak, hogy küldjön néhány Patriot-rakétát, bár Athén még nem engedett a „szövetségesei” nyomásának.

Az Egyesült Államok által irányított NATO európai tagjaira nehezedő nyomás némileg enyhült, miután az amerikai kongresszus elfogadta az Ukrajna finanszírozását célzó 61 milliárd dolláros törvényjavaslatot – írja a spanyol napilap.

Oroszország többször is azt hangoztatta, hogy az Ukrajnának szánt újabb fegyverszállítások nem változtatnak a harctéri dinamikán, és csak még több felesleges ukrán halálesetet eredményeznek.

Címke:Európai UnióNATOSpanyolországukrán válság
Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

- Hirdetés -

Friss

Moszkva: a kijevi rezsim tudja, hogy a békével eljön a bukása
2025-06-19 20:28
Putyin: Oroszország kész együttműködni Indonéziával az energetikai szférában
2025-06-19 20:00
Oroszország kész olajat szállítani a Magyarország és Szerbia között épülő vezetéken
2025-06-19 19:52
Durov közölte, hogy Macron a Telegramon zaklatja, de nem válaszol neki
2025-06-19 18:00
Kreml: Izrael garantálja a Busehr atomerőműben dolgozó orosz szakemberek biztonságát
2025-06-19 17:09
Mutass még

Legolvasottabb

Ursula jóváhagyta az orosz gázimport teljes betiltását, csak 15 tagállam támogatása kell

Videó: három hullámban érte rakétacsapás Kijevet

Az orosz hadsereg sorozatos támadást indított Ukrajna védelmi ipari szektora ellen

Reuters: Szlovákiának 16 milliárd eurójába fog kerülni Ursula tervének végrehajtása

Moszkva: Izrael törvénytelen támadásai a világot nukleáris katasztrófa felé sodorják

Ez is érdekelhet

Politika

Putyin: a NATO újrafegyverkezése teljesen értelmetlen

2025-06-19 11:47
Politika

Ursula: visszavontuk az olajársapka összegének csökkentésére vonatkozó javaslatot

2025-06-18 16:49
Ukrajna

WSJ: Zelenszkij támogatás nélkül távozott a kanadai G7-csúcsról

2025-06-18 13:59
Ukrajna

Zelenszkij évi 40 milliárd dollárt követel az ukrán költségvetésbe a nyugati országoktól

2025-06-17 21:25
Politika

Trump: az újabb oroszellenes szankciók nagyon sokba kerülnének nekünk

2025-06-17 20:40
Politika

FT: Magyarország és Szlovákia után Ausztria is kiáll az orosz gázimport mellett

2025-06-17 19:09
Politika

Észak-Korea tűzszerészeket és építőmunkásokat küld a Kurszki terület helyreállítására

2025-06-17 15:29
Politika

Elmaradt a Trump-Zelenszkij találkozó Kanadában

2025-06-17 13:18
Politika

Szijjártó: Magyarország Szlovákiával közösen megvétózta a Von der Leyen–Zelenszkij-tervet

2025-06-17 07:09
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Donbassz
  • Zelenszkij
  • NATO
  • ukrán provokáció
  • Németország
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.Elfogadom