2025 jún 13. péntek
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Győzelem napja
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • ukrán válság
  • BRICS
  • Donbassz
  • szankciók
  • NATO
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
Politika

Bolgár elnök: Ukrajna ügye halálra van ítélve

Utolsó módosítás 2025-05-10 8:15
Megosztva 2025-05-10 14:33
Megosztás
Megosztás

Rumen Radev bolgár elnök nyíltan bírálta az EU folyamatos katonai támogatását Ukrajna számára, és arra figyelmeztetett, hogy Kijev útja az Oroszország elleni győzelemhez „halálra van ítélve”. A megjegyzéseket egy pénteki Facebook-bejegyzésben tette, amelyet a második világháborúban a náci Németország felett aratott győzelem 80. évfordulója alkalmából Moszkvában tartott oroszországi győzelem napi ünnepségekre időzített.

Radev „korunk tragédiájának” nevezte, hogy évtizedekkel a második világháború után Európában a nemzetközi vitákat „ismét katonai eszközökkel oldják meg”.

„Európának nincs saját elképzelése a háború lezárásáról és a béke megteremtéséről, hanem továbbra is egy olyan ügybe fektet be, amely véleményem szerint halálra van ítélve” – írta a bolgár vezető. Hozzátette, hogy az „újabb fegyverek” Ukrajnába öntése nem fogja közelebb vinni a békét, utópisztikus reménynek nevezte, amely ehelyett az ellenkezőjéhez vezet – még több áldozathoz, pusztításhoz és elveszített területhez napról napra.

Radev megkérdőjelezte az EU céljait is az ukrajnai konfliktus elhúzódásával.

„Európa fél a béke visszatérésétől? Mert a béke visszatérése azt is jelenti, hogy a közfigyelem visszatér az országainkban és társadalmainkban parázsló válságokhoz” – jelentette ki, hangsúlyozva, hogy Európának le kell vonnia a második világháború tanulságait, fel kell hagynia a militarista megközelítéssel, és helyette a diplomáciai megoldásokra kell összpontosítania.

„Európának emlékeznie kell arra, hogy az egységet és a jólétet a második világháborúhoz vezető rivalizálás, gyűlölet és viták felszámolására tett közös erőfeszítések tették lehetővé” – mondta.

Radev ellenezte, hogy katonai támogatásokat küldjenek Kijevnek, és egyike azon kevés uniós vezetőknek, akik szót emeltek Brüsszel Moszkvával szembeni keményvonalas álláspontja ellen. Korábban a konfliktus elhúzódásától óvott, és „lehetetlennek” minősítette, hogy Ukrajna legyőzze Oroszországot, miközben a békét sürgette.

Oroszország óva intett az Ukrajnának nyújtott nyugati katonai segítségtől, mondván, hogy az csak elhúzza a konfliktust. Moszkva a Győzelem napja alkalmából május 8. éjféltől május 11. éjfélig 72 órás tűzszünetet ajánlott fel, humanitárius gesztusnak minősítve az ajánlatot, amelynek célja, hogy előkészítse az utat az előfeltételek nélküli közvetlen béketárgyalásokhoz. Ukrajna „manipulációként” utasította el az ajánlatot, és helyette 30 napos tűzszünetet követelt.

Az orosz védelmi minisztérium szerint Ukrajna az orosz tűzszüneti nyilatkozatot követően többször indított különböző jellegű támadásokat, köztük négy alkalommal kísérelt meg határon átnyúló behatolást az oroszországi Kurszk és Belgorod régiókba.

Címke:Európai UnióRumen Radevukrán válság
Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

- Hirdetés -

Friss

Putyin: több mint 80 ezer légi célpontot lőttek le az orosz erők a hadművelet kezdete óta
2025-06-13 07:18
Irán legfőbb vezetője szabad kezet adott a hadseregnek a válaszra: Izraelre keserű és szörnyű sors vár
2025-06-13 06:14
Alaudinov: a határ közeli ukrán haderő meggyengült, már nem próbálnak betörni
2025-06-13 05:52
Izrael megtámadta Iránt, megölték a Forradalmi Gárda parancsnokát
2025-06-13 04:19
Zaharova reagált az ukrán külügyminiszter szavaira, aki szomorú, mert Oroszország napjáról ír a sajtó
2025-06-12 19:45
Mutass még

Legolvasottabb

Zelenszkij megfenyegette Magyarországot: mindent dokumentáltunk, ha kell nyilvánosságra hozzuk

Zelenszkij: nyugati támogatóink követelték a sorozási korhatár 18 évre csökkentését

A brit hadsereg vezetője sajnálja, hogy megszakadt a kapcsolatuk az orosz hadsereggel

Oroszország 1212 ukrán katona holttestét adta át Ukrajnának, és 27 elesett katonát vett át

Oroszország 28 év börtönre ítélt egy kolumbiai zsoldost, akit a Kurszki területen fogtak el

Ez is érdekelhet

Politika

Orbán Viktor: nem fogjuk hagyni, hogy Ukrajna miatt tönkretegyék Magyarországot!

2025-06-12 18:54
Politika

Újabb orosz-ukrán fogolycsere volt

2025-06-12 15:03
Ukrajna

DPA: az német védelmi miniszter váratlanul Kijevbe ékezett és újabb támogatásokat ígért

2025-06-12 08:54
Ünnepek

Az amerikai külügyminiszter gratulált az orosz népnek Oroszország Napja alkalmából

2025-06-12 08:42
Politika

Putyin: Oroszország rendelkezik a világ legkorszerűbb nukleáris fegyvereivel

2025-06-12 15:51
Politika

Vučić elutasította a vádakat, hogy az ukrajnai útja megsértette a szerb-orosz barátságot

2025-06-12 07:43
Politika

Bloomberg: az ukrán NATO-csatlakozás kérdését törölték a csúcstalálkozó nyilatkozatából

2025-06-11 21:14
Politika

Kreml: az EU orosz olajexport ellen irányuló lépéseinek következményei lesznek

2025-06-11 20:25
Politika

A szerb elnök Ogyesszában találkozott Zelenszkijjel

2025-06-11 19:10
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Donbassz
  • Zelenszkij
  • NATO
  • ukrán provokáció
  • Németország
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.Elfogadom