2025 okt 15. szerda
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Valdaj Vitaklub
  • Vlagyimir Putyin
  • ukrán válság
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Gáza
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
PolitikaFeatured

Biden most azt mondta, hogy Hszi Csin-ping Oroszország vezetője és elfelejtette Obama nevét is

Utolsó módosítás 2024-02-27 8:48
Megosztva 2024-02-27 08:48
Megosztás
Megosztás

Joe Biden amerikai elnök ismét összevissza beszélt: kínai kollégáját, Hszi Csin-pinget „Oroszország vezetőjének” nevezte, és nem emlékezett korábbi főnöke, Barack Obama nevére.

Az amerikai történelem legidősebb elnöke a kormányzók számára rendezett fehér házi vacsora során ismét bizonyította, hogy szellemi leépülése egyre fokozódik. Biden az Obama akkori elnöktől kapott utasításokra utalva azt mondta: „Amikor alelnök voltam, az elnök, ööö, az én elnököm azt mondta nekem, hogy azt akarja, hogy megismerjem Hszi Csin-pinget, mert egyértelmű volt, hogy ő lesz Oroszország, ööö, Kína feje, és akkoriban problémáink voltak Oroszországgal, és más országokkal is”.

Biden ezután egy hamis állítással folytatta, amelyet már több tucatszor megismételt, azt állítva, hogy 17 000 mérföldet utazott Hszivel az Egyesült Államokban és Kínában. A Washington Post 2022 novemberében „feneketlen Pinokkió” minősítést adott Bidennek, amiért ilyen sokszor elmondja a hazug történetét. Az újság tényellenőrzője, Glenn Kessler csak egyetlen olyan utat talált, amelyen Biden és Hszi együtt utazott, amikor 2021 augusztusában meglátogattak egy középiskolát Peking mellett.

Biden again claims he „traveled 17,000 miles” with China’s Xi Jinping, who he calls the „head of Russia.”

„This has been documented and it’s real!”

(It isn’t — the story has been repeatedly debunked) pic.twitter.com/jZs07iC4hv

— RNC Research (@RNCResearch) February 25, 2024

Biden megismételt egy téves mesét is egy Hszivel folytatott beszélgetésről a tibeti fennsíkon, ahol még soha nem jártak együtt. „Ez az Isten igaza” – mondta korábban a zavarodott elnök arról az állítólagos találkozóról. A szombati fehér házi rendezvényen erről a történetről azt mondta: „Ezt dokumentálták, és ez a valóság”.

Abraham Lincoln portréja előtt állva Biden úgy hivatkozott a volt elnökre, mint „az emberre, aki itt áll mögöttem”. Amikor elkezdett felolvasni egy híres Lincoln-nyilatkozatot a jegyzeteiből, azt mondta a kormányzóknak: „Biztos akarok lenni benne, hogy pontosan idézem az idézetet”. Az idézetet azonban elrontotta.

A 81 éves Biden legutóbbi szellemi botlása több mint két héttel azután történt, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium különleges ügyésze arról számolt be, hogy bár talált bizonyítékot arra, hogy az elnök bűncselekményt követett el, az esküdtszék nem szívesen ítélné el, mert „jó szándékú, rossz memóriájú öregembernek” tűnik. Az ügyész, Robert Hur szerint a bizonyítékok azt mutatják, hogy Biden „szándékosan megtartott és nyilvánosságra hozott” titkos dokumentumokat két alelnöki ciklusából.

Biden összehívott egy Fehér Házi sajtótájékoztatót, hogy cáfolja Hur állításait a rossz memóriájáról, de ugyanezen az eseményen tévesen Abdel Fattah el-Sisi egyiptomi elnököt azonosította Mexikó vezetőjeként. Ugyanezen a héten korábban a Hamász nevére is nehezen emlékezett, és azt állította, hogy 2021-ben beszélt az évekkel korábban elhunyt francia és német vezetőkkel.

Címke:Joe Biden

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

Euractiv: Ursula először mondhat nemet Donald Trump kormányának
2025-10-15 20:52
Witkoff cáfolta a lemondásáról szóló pletykákat
2025-10-15 20:41
Lavrov: Trump és kormánya megpróbálja megérteni az ukrán konfliktus kiváltó okait
2025-10-15 20:15
Ursula megfenyegette Szerbiát: csak akkor csatlakozhatnak, ha bevezetik a szankciókat
2025-10-15 19:03
Putyin a Kremlben fogadta Szíria átmeneti elnökét
2025-10-15 17:28
Mutass még

Legolvasottabb

Migráns és ukránellenes új jobboldali párt robbant be a spanyol politikai életbe

A Kreml reagált Emmanuel Macron fenyegetésére

Trump azt mondta, hogy átadja a Tomahawk rakétákat, ha az ukrajnai helyzet nem rendeződik

A NATO közölte, hogy orosz tengeralattjárót észlelt a francia partoknál

Német hírszerzés: Európa fagyos béke állapotában van, fel kell készülni a konfrontációra Oroszországgal

Ez is érdekelhet

Politika

Dmitrijev: Biden a korrupciós ügyek leplezésére provokálta ki a konfliktust Ukrajnában

2025-10-08 10:26
Politika

Putyin orosz állampolgárságot adott Biden volt asszisztensének

2025-09-22 20:07
Politika

Vance: Ukrajna pénzszivattyú volt a Biden-kormány alatt

2025-08-29 11:14
Politika

Merkel volt tanácsadója szerint stratégiai hiba volt megszakítani a kapcsolatokat Moszkvával

2025-08-08 21:13
Politika

Biden szerint az európai vezetők sürgetik a visszatérését

2025-07-03 18:20
Politika

Brazil elnök: Biden azt mondta, hogy Oroszországot meg kell semmisíteni

2025-06-04 08:20
Világ

Netanjahu aggódik Bidenért, reméli meggyógyul

2025-05-20 08:32
Politika

Joe Bidennél a prosztatarák agresszív formáját diagnosztizálták

2025-05-18 22:31
Világ

Biden: Trump támogatóinak nincs szíve

2025-04-16 17:00
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.