Az orosz légvédelem több régió felett több ukrán drónt is elfogott, a helyi hatóságok Belgorodban több civil sérüléséről, valamint házakban és más infrastruktúrában keletkezett károkról számoltak be.
Belgorodban legalább nyolc ember, köztük egy 11 éves kislány sérült meg a csapások következtében – közölte Vjacseszlav Gladkov regionális kormányzó a Telegramban csütörtök kora reggel. Négy embert különböző repeszsérülésekkel szállítottak kórházba, míg a bal lábán repeszsérülést szenvedett kislányt egy speciális gyermekkórházba szállították.
Belgorod városában 19 emeletes épületben több tucat lakás és egy magánház rongálódott meg – közölte a tisztviselő. Néhány épületet közvetlen találat ért, az utóhatásról készült fotókon kiterjedt károk láthatók. Másokon számos kitört ablak és törött üvegdarabok hevertek a földön.
Az utóhatásról készült felvételek némelyikén a lakóházak mellett parkoló autókat lehetett látni égni. A Belgorodban az éjszaka folyamán megrongálódott legalább 37 járműből kilenc teljesen kiégett – közölte Valentyin Demidov, a város polgármestere.
A belgorodi hatóságoknak még meg kell állapítaniuk a károk teljes mértékét, és meg kell határozniuk, hogy pontosan milyen fegyvereket használtak a támadásban.
A határ menti régiót többször is célba vették az ukránok, a hatóságok az éjszaka folyamán három alkalommal adtak ki légiriadót. A tágabb Belgorodi területen négy lakóépület és három gépkocsi szenvedett kárt egy falut ért csapások következtében.
Alekszandr Bogomaz kormányzó közlése szerint két további ukrán repülőgép típusú drónt fogtak el a Brjanszki terület felett, az előzetes információk szerint sérültekről vagy károkról nem érkezett jelentés.
Egy másik incidens során legalább hat drón vett célba egy olajipari létesítményt az oroszországi Krasznodar régióban lévő Anapa közelében – közölték a helyi katasztrófavédelmi szolgálatok. A támadás a jelentések szerint károkat okozott a létesítményben és tüzet okozott, de nem történt sérülés.