A hivatalos szavazatszámlálás még nem zárult le, de a verseny egyértelműen eldőlt. Trump a döntő államokban megelőzte Harrist.
Donald Trump megszerezte a győzelmet a Fehér Házért folyó versenyben Kamala Harris ellen, miután több közvélemény-kutatás és médiaszervezet szerint legalább négy csatatér-államban biztosította a többséget. Maga a republikánus korábban egy floridai beszédben, éljenző tömeg előtt győzelmet hirdetett. Harris, aki a választás éjszakáján nem szólt támogatóihoz, még nem ismerte el a vereséget.
A New York Times előrejelzése szerint Trump négy csatatérállamot – Észak-Karolinát, Georgiát, Wisconsint és Pennsylvaniát – megnyerte, míg Arizonában, Michiganben és Nevadában vezet. Ennek eredményeként a becslések szerint legalább 277 elektori szavazatot szerzett Harris 224 szavazatával szemben, és ezzel meghaladta a szükséges 270-es küszöböt.
A választás eredménye szöges ellentétben áll a 2020-as voksolással, amikor Trump elvesztette Georgia, Pennsylvania és Wisconsin államot Joe Bidennel szemben.
Trump győzelmet hirdetett, miközben a floridai Palm Beach megyei kongresszusi központban beszélt támogatóihoz, és ígéretet tett arra, hogy „valami nagyon különleges dologgá változtatja országunkat”. A világ számos vezetője gratulált a republikánusnak, a világ minden tájáról érkeztek üzenetek.
Közben Harris kampánya bejelentette, hogy a demokrata nem tart a washingtoni Howard Egyetemen a támogatóinak tervezett beszédet. A hivatalban lévő alelnök későn szállt be a versenybe, a demokrata jelölést azután biztosította be, hogy Joe Biden elnök júliusban befejezte kampányát a Trump elleni katasztrofális vitán nyújtott teljesítményét követően, amelyben zavarodottnak tűnt és nehezen fejezte be a mondatokat.
Az amerikai elnökválasztást az elektori kollégium rendszere dönti el, ami azt jelenti, hogy a szavazáson alulmaradó jelölt is megnyerheti a versenyt összességében. Az 538 elektori szavazatból akár Trumpnak, akár Harrisnek 270-et kell megszereznie az elnökség megnyeréséhez, és minden államnak a kongresszusi szenátorainak és képviselőinek száma alapján jut bizonyos számú szavazat.
A Floridai Egyetem választási laboratóriumának adatai szerint összesen csaknem 86 millió amerikai adta le szavazatát a korai szavazáson, a személyesen leadott korai voksok száma elérte a 46 milliót. Harris és Trump a kampány utolsó teljes napját hétfőn azzal töltötte, hogy a csatatérállamokban végső erőfeszítéseket tegyen, és az ország jövőjéről alkotott merőben eltérő elképzeléseket adjon el a választóknak.