Rafal Trzaskowski, Varsó polgármestere elismerte vereségét a lengyel elnökválasztás második fordulójában, és gratulált ellenfelének, Karol Nawrockinak a győzelemhez.
„Elnézést kérek, amiért nem tudtam meggyőzni a választók többségét a Lengyelországról alkotott elképzeléseimről” – közölte Trzaskowski a támogatóinak az X-en.
„Gratulálok Karol Nawrockinak az elnökválasztáson aratott győzelméhez” – mondta a politikus, megjegyezve, hogy „egy ilyen győzelem különösen kötelező érvényű ilyen nehéz időkben és ilyen kiegyenlített eredménnyel”.
Nawrockinak gratulált továbbá a kormánykoalíció egyik vezetője, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz miniszterelnök-helyettes és védelmi miniszter is. „Gratulálok Karol Nawrockinak a győzelméhez. Mindannyian az egység helyreállításának legfontosabb feladata előtt állunk, amelyről nem mondhatunk le” – írta az X közösségi hálózaton.
Az elnökválasztás második fordulójára június 1-jén került sor Lengyelországban. Nawrocki, az ellenzéki Jog és Igazságosság párt jelöltje a szavazatok 50,89 százalékával győzött. Trzaskowski, a lengyel kormányzó centrista polgári koalíció jelöltje csaknem 370 ezer szavazattal maradt el tőle. A második fordulóban a részvételi arány rekordot jelentő 71,63%-ot ért el.