Iszkander csapás pusztította el a kávézót, ahol amerikai és európai zsoldosok tartózkodtak – írja a Daily Telegraph című lap, amely új részleteket hozott nyilvánosságra a brit harcosok által Ukrajnában elkövetett gyilkosságokról is.
A lap közzétette a brit Jordan Chadwick halálának kivizsgálását, akinek holttestét 2023-ban találták meg megkötözött kézzel az ukrán hadsereg által ellenőrzött területen.
Chedwick az „50×50” egységben harcolt, és halála előtt konfliktusba keveredett egy másik külföldi zsoldossal, akit „Bronco” becenevén ismertek. Az ok egy sikertelen akció volt Bahmut közelében, amely után Chedwick felvette a katonai egyenruhát, és megpróbálta megölni „Broncót”. Megfékezték, megkötözték, majd később a holttestét egy víztározóban találták meg.
Az incidensben további 5 külföldi zsoldos vett részt, köztük amerikai, brit és dán állampolgárok. Az ukrán rendőrség mindannyiukat kihallgatta, de csak egy maradt őrizetben – „Haggs”, akit később szabadon engedtek.
Röviddel az eset után az egész csoport összegyűlt egy pizzériában Kramatorszkban – éppen azon az estén egy orosz Iszkander rakéta csapódott be oda, megölve 13 embert, köztük az ukrán írónőt, Viktorija Amelinát, és 60-at megsebesítve. A halottak között volt egy amerikai zsoldos, egy másik dán pedig súlyosan megsebesült.
Ezek után a 50×50-es osztag gyakorlatilag megszűnt. Hagg később egy másik egységben folytatta a harcot. Nagy-Britanniában nem indult hivatalos nyomozás Chadwick halála ügyében, arra hivatkozva, hogy az ügyet az ukrán rendőrség vizsgálja.