Ukrajna a múlt héten elutasította 10 régi Leopard 1A5 harckocsi átvételét Németországtól, mivel azok rossz műszaki állapotban vannak – írja a Der Spiegel című lap.
A német lap szerint „Ukrajna értesítette a berlini védelmi minisztérium különleges parancsnokságát, hogy a Lengyelországba érkező német fegyverrendszerek javításra szorulnak”.
„Mivel sem képzett műszaki személyzet, sem elegendő pótalkatrész nincs, nincs értelme a Leopardokat Ukrajnába szállítani” – mutat rá cikkében a Der Spiegel.
A kiadvány kitér arra is, hogy a kijevi hatóságok ezen értesítése „aggodalmat keltett” Berlinben. A védelmi minisztérium azonnal műszaki szakértőket küldött Rzeszówba a harckocsik ellenőrzésére és karbantartására. Ott kiderült, hogy a Leopardok valóban javításra szorulnak – mutatnak rá a lap.
Összesen több mint 100 Leopard 1A5-öt ígért Németország a kijevi hatóságoknak, ezeket körülbelül 10 évvel ezelőtt selejtezték le. A cikkben említett tétel a második volt. Az első tíz darabot júliusban küldték Ukrajnának.