2025 okt 23. csütörtök
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Békecsúcs Budapesten
  • Vlagyimir Putyin
  • ukrán válság
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Gáza
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek

A magyar t.A.T.u. – New ModeL

Utolsó módosítás 2016-06-28 10:50
Megosztva 2016-06-28 22:50
Megosztás
Megosztás

New ModeLA Magyarországon is népszerű orosz t.A.T.u. stílusát követő lány duó a New ModeL 2005-ben alakult. Hamarosan elkészül első albumuk is, amihez a két fiatal énekesnő Andi és Ági első videoklipjét már láthatjuk, amely a „Menekülj el” című számukhoz készült.

 

{loadposition billboard}Nem csak zeneileg észrevehető a „tatu hatás” a New ModeL megjelenésében, de talán véletlenül alakult úgy, hogy Andinak fekete, míg Áginak szőke fürtjei vannak pont mint Júliának és Lénának. A számokat Andi írja, Ági a koreográfiákat és a fellépő ruhákat tervezi.

 

A lányokhoz elmondásuk szerint közel áll a t.A.T.u. mind zeneileg, mind érzelmileg. „A hasonlóság nem mesterkélt, a New ModeL valóban ilyen. Ahogyan annak idején a t.A.T.u. a leszbikusokra nézve mutatta meg a másik oldalt, úgy most a New ModeL is kíméletlenül szeretne rávilágítani arra, hogy az emberek egymást elítélik, mert más politikai nézetet vallanak.” – mondták a lányok.

Két fiatal énekesről beszélünk most, hiszen Andi 23, Ági pedig 24 éves. A lányokat összeszokott csapat segíti a munkában, akikre nagy szükségük volt az első videó elkészítésekor, hiszen Manager, operatőr, hangmérnök, képi- és hangi stylist segítsége nélkül talán most nem olvashatnánk itt a lányokról. A „Menekülj el” című videóklip előkészületei 2007 augusztusában indultak meg, a forgatásra november és december hónapokba került sor. A klip helyszíne a stílushoz illően egy volt szovjet laktanya hangárai és bunkere volt. A forgatás alatt a stábnak meg kellet küzdenie a hideggel az áram és ivóvíz nélküli helyszínnel is.

Arra a kérdésre, hogy miért szerepelnek jelenetek a klipben a 2006-os budapesti zavargásokról a lányok úgy válaszoltak, hogy megihlették őket a Magyarországon történt erőszakos megmozdulások, hogy családok szakadnak szét a különböző politikai nézetek miatt.
 

„Vannak, akik félreértelmezik a klip mondanivalóját, politikai kampánynak, lázításnak, Magyarország elhagyására buzdító felszólításnak értelmezik, holott a New ModeL valódi mondandója egyértelműen az erőszak ellenesség. A történet szerint a két lány a két széthúzó oldalt testesíti meg, akik kiszabadulnak nézetük fogságából, majd kétségbeesett keresésbe kezdenek, hogy újra egymásra találjanak, és együtt kimenekülhessenek a saját maguk által létrehozott sötét rabságból. A klip üzenete, hogy az országon nem segíthet az erőszak, csak az összefogás.”
A New ModeL névvel a lányok azt akarják kifejezni, hogy egy új prototípust, egy új zenei érzést, stílust szeretnének meghonosítani Magyarországon. „Az elnevezésben továbbá közrejátszott a t.A.T.u. Novaya Model című száma.” –mondta a két énekesnő.
 
Hamarosan elkészül a „Menekülj el ” c. szám angol verziója „Runaway” címmel, valamint a magyar és angol remix változata is. Folyamatosan készítik az új számokat, hogy csak néhányat említsünk: Love more, Véget ér, Higgy bennem! A stúdiómunkák megállás nélkül zajlanak, hogy mielőbb kiadhassák CD-jüket.
 

{ExtraVote}

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

- Hirdetés -

Friss

Oroszország átkeresztelte a lengyel külügyminisztert: Oszama bin Sikorski-ra
2025-10-23 11:46
Szijjártó: az Egyesült Államok nem mondott le a békecsúcsról, az időzítés kérdéses egyedül
2025-10-23 11:34
Bloomberg: az EU elfogadta a 19. szankciócsomagot Oroszország ellen
2025-10-23 09:53
Politico: az EU a befagyasztott orosz vagyon felhasználásáról vitatkozik
2025-10-23 09:06
Az Egyesült Államok új szankciókat jelentett be Oroszország ellen
2025-10-23 07:59
Mutass még

Legolvasottabb

Fehér Ház: a közeljövőben nem lesz Trump-Putyin találkozó

RIAN: parancsnokokkal és NATO tisztekkel végzett az orosz csapás Kijev közelében

Lavrov reagált a lengyel külügyminiszter fenyegetésére Putyin repülőgépével kapcsolatban

Reuters: az azonnali tűzszünet orosz elutasítása sodorta veszélybe a budapesti csúcstalálkozót

A románok ukrán gyújtogatókat fogtak el, majd Oroszországot vádolták meg

Ez is érdekelhet

Politika

Robbanás volt egy oroszországi gyárban, legalább kilencen meghaltak

2025-10-23 07:48
Politika

Trump lemondta a budapesti csúcstalálkozót

2025-10-23 09:53
Ukrajna

WSJ: a Trump-kormányzat feloldotta a korlátozást Ukrajna nagy hatótávú fegyvereire

2025-10-22 21:37
Politika

Svédország 150 Gripen vadászgépet szándékozik eladni a kijevi rezsimnek

2025-10-22 21:37
Politika

Lemondott a litván védelmi miniszter

2025-10-22 19:13
Ukrajna

El Pais: Ukrajnának áprilisig elég a pénzügyi forrása

2025-10-22 18:57
Ukrajna

Zelenszkij csapatokat vezényel Törökországba és az Egyesült Királyságba

2025-10-22 18:05
Politika

Videó: lövöldözés és gyújtogatás a szerb parlament épületénél, az elnök is megszólalt

2025-10-22 16:02
Ukrajna

Kanada felbontotta a használt páncélosok Ukrajnába szállításáról szóló szerződést

2025-10-22 14:54
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.