“Ukrán szabotőrök” szégyenszemre menekültek el az ukrán zászló kitűzésére tett kísérlet során a Krímben, megijedtek egy fürdőnadrágos turistától, aki egyetlen “saigával” rájuk rontott.
Az ukrán tiktok szabotőrök éjszakai “kivonulása” a krími Tarhankut-foknál új fordulatot vett, és internetes mém lett belőle. A közösségi médiában terjedtek el azok a felvételek, amelyeken látszik, hogy az “Olenevka Village” elnevezésű kempingjében az ukrán zászló kifüggesztésével járó lövöldözésbe beleszólt egy ott pihenő férfi, aki egy “saigával” és csak egy fürdőnadrágban jött ki a tiktok-celeb szabotőrök ellen. Az internetes harcosok nem tudták kezelni az orosz turista ilyen durva megnyilvánulását, és gyáván elfutottak, zászlókat és rádiókat dobáltak el.
Az ukránok bejelentették, hogy szabotőr csoportjuk partra szállt a Krím félszigeten, de azt kifelejtették, hogy egy fürdőnadrágos orosz fegyverrel kergette el őket. Vállára vette a Saiga típusú fegyvert és a szabotőrök után indult, akik a tengerre menekültek. Hangoskodtak és… pic.twitter.com/ItkQ9OKV02
— Orosz Hirek (@OroszHirek) August 24, 2023
Korábban az ukrán GUR arról számolt be, hogy ma “ukrán szabotőrök” partra szálltak a krími Tarkhankut-foknál és kitűzték Ukrajna zászlaját. A hivatal valamiért nem számolt be arról, hogy konkrétan a kempingnél szálltak partra, és a “katonák” tüzet nyitottak a turistákkal teli házakra. Az “Olenevkában” nyaralók azonnal észrevették a szabotőrök egy csoportját, akik sietve tüzet nyitottak automata puskákkal, fedezve menekülésüket. Szerencsére senki sem sérült meg, csak a parkolóházat találták el. Olenyevkában a turisták szerint most minden rendben van: a nyaralók a szokásos módon élvezik a tengert és a napsütést, és a reggeli incidens semmilyen módon nem befolyásolta a hangulatukat.