2025 szept 30. kedd
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
PolitikaVilág

Szijjártó Moszkvában: Európa érdeke keleti és nyugati felének konstruktív együttműködése

Utolsó módosítás 2017-10-08 8:35
Megosztva 2016-06-28 23:18
Megosztás
Megosztás

Európa érdeke, hogy keleti és nyugati fele konstruktívan és kulturáltan tudjon egymással együttműködni – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az MTI-nek Moszkvában adott nyilatkozatában, miután több európai uniós kollégájával együtt részt vett a győzelem napi megemlékezésen.

A miniszter hozzátette, a történelem is arra tanít bennünket, hogy Európa csak akkor lehet erős és biztonságos hely, ha a kontinens keleti és nyugati része kulturáltan, pragmatikusan, és egymást tisztelve együtt tud működni. Ehhez természetesen az kell, hogy az ukrajnai háború minél előbb békésen megoldódjon, így a minszki megállapodásokban rögzített pontokat mindenki betartsa.

Szijjártó Péter pénteken 15 ország külügyminisztereinek moszkvai találkozóján, majd szombaton – szlovén, francia és olasz kollégájához hasonlóan – a győzelem napi megemlékezések keretében a Sándor-kertben rendezett koszorúzási ünnepségen és a Kremlben tartott állami fogadáson vett részt. Ugyanígy tett Milos Zeman cseh államfő és Robert Fico szlovák miniszterelnök is.

A náci Németország felett az európai hadszíntéren aratott győzelem 70. évfordulóján tartott katonai díszszemlén az uniós tagállamok vezetőihez és miniszterkollégáihoz hasonlóan a magyar külgazdasági és külügyminiszter sem jelent meg. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy európai uniós kollégáival együtt azért is érkeztek Moszkvába, hogy leróják a tiszteletüket a második világháború halottai és áldozatai előtt.

Szijjártó Péter elmondta, hogy pénteken Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kezdeményezésére diplomáciai vezetők eszmecserét folytattak Moszkvában. Európából ő és szlovén kollégája vett részt a találkozón, amelyen mások mellett ott volt a kínai, az egyiptomi, a dél-afrikai, a zimbabwei, a kazah, a tádzsik, a türkmén, a mongol, az örmény és a kirgiz külügyminiszter is. Minthogy Kirgizisztán pénteken csatlakozott az Eurázsiai Gazdasági Szövetséghez, a megbeszélés során felmerült az Európai Unió és az Eurázsiai Gazdasági Unió közötti együttműködés mikéntje – mondta Szijjártó Péter.

Úgy vélte, teljesen legitim és logikus az a felvetés, hogy a két szervezet között mielőbb induljon meg a párbeszéd, a konzultáció. A külgazdasági és külügyminisztert Szergej Lavrov, az orosz diplomácia vezetője arról tájékoztatta, hogy az Eurázsiai Gazdasági Szövetség több nagy jelentőségű szabadkereskedelmi megállapodást készül kötni nagy ázsiai gazdaságokkal. Szijjártó Péter szerint amúgy is globális verseny zajlik a regionális gazdasági integrációk között, és ebben a versenyben az Európai Uniónak nem szabad lemaradnia, nyitottnak kell lennie a külső együttműködésre.

Címke:NémetországSzijjártó Péter

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

- Hirdetés -

Friss

Svédország még nem döntött a Gripenek átadásáról Ukrajnának
2025-09-30 08:09
Putyin gratulált a Donbassz és Novorosszija anyaországgal történő újraegyesítésének napján
2025-09-30 07:37
India új típusú fegyverek vásárlásáról tárgyal Oroszországgal
2025-09-29 20:46
Magyarország tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen
2025-09-29 20:26
Olasz külügyminiszter: Putyin nem akar világháborút
2025-09-29 20:13
Mutass még

Legolvasottabb

Videó: brutális rakéta- és dróntámadás érte Ukrajnát, a lengyel vadászgépek is levegőbe emelkedtek

Zelenszkij: 12 órán át lőttek minket az oroszok Kinzsal rakétákkal és közel 500 drónnal

Zelenszkij felesége követelte a londoni operaháztól, hogy töröljék az orosz énekes fellépést

DW: az EU nem tudja megkerülni a magyar vétót, ezért Orbán leváltása után veszik fel Ukrajnát

Belgium megakadályozta a német tervet az orosz állami vagyon ellopására

Ez is érdekelhet

Politika

Felmérés: a németek kétharmada már elzavarná Merz kancellárt

2025-09-29 10:33
Politika

Tömeges GPS hibát és működési zavart jelentettek a pilóták Németországban

2025-09-28 08:54
Politika

Lavrov Adolf Hitlerhez hasonlította a jelenlegi német vezetőket

2025-09-28 08:20
Politika

Szijjártó: a Barátság kőolajvezetéket ért újabb támadás nem befolyásolja a magyarországi szállításokat

2025-09-27 18:29
Politika

Szijjártó: Szibiha csalódott, mert nem sikerült nekik Magyarországot belerángatni a háborúba

2025-09-27 15:42
Politika

Bild: újabb német ipari óriásvállalat ment csődbe az ukrán válság miatt

2025-09-27 10:00
Politika

Szijjártó: Zelenszkij kezd beleőrülni a magyarellenességbe

2025-09-26 21:39
Politika

Német védelmi miniszter: Oroszország leárnyékolja a műholdjainkat

2025-09-26 17:40
Politika

Szijjártó Péter: a háborúk lezárása kizárólag tárgyalások útján lehetséges, ezért fontos a közvetítés

2025-09-25 18:48
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.