2025 szept 11. csütörtök
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
PolitikaFeatured2

Putyin: azok, akik az egypólusú világot szorgalmazzák lábon lövik magukat

Utolsó módosítás 2023-05-24 7:29
Megosztva 2023-05-24 19:29
Megosztás
Megosztás

Moszkvában zajlik az Eurázsiai Gazdasági Fórum, amelynek plenáris ülésén az Eurázsiai Gazdasági Unió (EaEU) tagállamainak vezetői az unió kilátásairól beszéltek. A főbb témák, amelyeket Vlagyimir Putyin orosz elnök érintett:

A többpólusú világ

Alapvető változások zajlanak a globális színtéren, és egyre több állam lép a nemzeti szuverenitás megerősítésének irányába, önálló és autonóm bel- és külpolitikát folytat, és saját fejlődési modelljét követi – jegyezte meg Vlagyimir Putyin.

Azok, akik az egypólusúságot szorgalmazzák, „lábon lövik magukat”, mivel kénytelenek alávetni magukat a diktátumnak – mondta az orosz elnök.

Az EaEU bizonyítja, hogy a többpólusú megközelítés eredményes. „A világgazdaság és a kereskedelem súlyos válságai, a jelentős geopolitikai kockázatok és a bizonytalansági tényező ellenére az Eurázsiai Unió teljes GDP-je 2022-ben csökkent, de csak 1,6 százalékkal” – emlékeztetett Putyin. Bár Nyugaton összeomlást jósoltak, ez az orosz gazdaságban sem következett be.

Az elnök megjegyezte, hogy az EaEU továbbra is aktívan együttműködik Kínával, hogy folyamatai összekapcsolódjanak Peking „Egy övezet, egy út” kezdeményezésével. Ennek egy Nagyobb Eurázsiai Partnerség kialakulásához kell vezetnie.

Moszkva továbbra is nyitott az együttműködésre minden oldalról, de egyesek nyomás alatt állnak.

Az Eurázsiai Gazdasági Fórum plenáris ülése Moszkvában.

„Nem titok, hogy nyugati ellenfeleink meggyőzéssel, különböző ígéretekkel, zsarolással próbálják számos partnerünket arra kényszeríteni, hogy korlátozzák az Oroszországgal való jövedelmező együttműködést, és egyáltalán nem törődnek azzal, hogy ez milyen veszteségeket okoz az adott államoknak és lakosságának” – magyarázta Putyin.

„Ők (az USA) ezzel a gazdaságpolitikával csak saját fejlődésük lejtmenetét erősítik – mint mondtam, csak lábon lövik magukat” – ismételte meg az elnök.

Ukrajna

Putyin más külső szereplők ambivalens magatartását is megemlítette. Kijev például részesül az Oroszországból érkező energiaszállításokból.

„Ukrajnán keresztül két gázvezeték-hálózat húzódik. Ukrajna az egyiket lezárta. Nem mi tettük ezt. Egyébként a második vonalon szállítunk gázt Európába, és Ukrajna, annak ellenére, hogy agresszornak nevez minket, sikeresen zsebeli be a tranzitért járó pénzt” – mondta az államfő.

Oroszország szigorúan, maradéktalanul és határidőre betartja minden vállalását és kötelezettségét.

Az Eurázsiai Gazdasági Fórum plenáris ülése Moszkvában.

A logisztikáról és az árakról

Az EaEU nagy jelentőséget tulajdonít a közlekedési infrastruktúra fejlesztésének. Különösen az új ellátási láncok létrehozását.

„Külön megemlítem a közlekedési és logisztikai ágazat helyzetét. Nyilvánvaló, hogy napjainkban megnőtt az új fenntartható logisztikai láncok kiépítésének és a nemzetközi útvonalak gyorsított fejlesztésének jelentősége. Nagy jelentőséget tulajdonítunk ennek a munkának, mind az EaEU-n belül, mind azon kívül, beleértve az észak-déli folyosó projektet” – hangsúlyozta Putyin.

Kitért az európai energiaválságra is, ahol – mint az elnök megjegyezte – az energiaárak mára a gazdaságilag indokolt szint közelébe kerültek. A válságért nem Moszkva a hibás: az a Nyugat lelkiismeretén szárad.

„Az Északi Áramlat 1 felrobbant, az Északi Áramlat 2 soha nem nyílt meg. A Lengyelországon átvezető Jamal-Európa gázútvonalat lezárták. Mi zártuk le?” – tette fel a költői kérdést az orosz vezető.

A nemzeti valutákról

A globális pénzügyi rendszer decentralizációja hozzájárul a gazdaság depolitizálódásához – folytatta Putyin.

Oroszország tartja az irányt, hogy csökkentse a barátságtalan országok valutáinak részesedését a kölcsönös elszámolásokban, és még aktívabban kíván együttműködni a partnerekkel a nemzeti valutákra való teljes átállás érdekében.

„Fontos a közös erőfeszítések összehangolása egy ilyen új, decentralizált globális pénzügyi rendszer kialakítása érdekében” – tette hozzá az elnök.

A decentralizált világgazdaság szerinte „kevésbé függne a válságjelenségektől azokban az országokban, amelyek még mindig a globális tartalékvaluták előnyét élvezik”, ez javítaná az elszámolás biztonságát.

Címke:Eurázsiai Gazdasági Unióúj világrendVlagyimir Putyin

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

Lengyelország 40 ezer katonát telepít a belarusz határhoz a Zapad-2025 hadgyakorlat miatt
2025-09-11 18:37
Az ukrán konfliktus miatt bezárt újabb repülőteret nyitottak meg Oroszországban
2025-09-11 16:21
Orbán a liberális baloldali erők által szított gyűlölet megszüntetésére szólított fel
2025-09-11 14:51
Vance: két fő vitás kérdésre szűkült az ukrajnai konfliktus megoldására irányuló tárgyalások
2025-09-11 14:20
Videó: ukránok fenyegették meg halálosan Charlie Kirk, konzervatív aktivistát
2025-09-11 13:18
Mutass még

Legolvasottabb

Az orosz védelmi tárca is cáfolta a lengyel vádakat: azok a drónok csak 700 km-re képesek repülni

Videó: meglőtték Charlie Kirk, ismert amerikai jobboldali aktivistát

MTG: javasoltam, hogy töröljék az Ukrajnának szánt 600 millió dolláros támogatást

Tusk a NATO 4. cikkelyének aktiválását kérte az orosz „agresszió” miatt

Németország átadta Ukrajnának a méregdrága Patriot rendszer elemeit

Ez is érdekelhet

Politika

Merz: a liberális világrendünk nyomás alatt áll, új biztonsági architektúra kell Európában

2025-09-09 10:49
Politika

Zelenszkij szerint Trump megadta Putyinnak, amit az orosz elnök akart

2025-09-08 09:49
Politika

Fico: Putyin nagyon pragmatikus politikus, mindig érdekes vele véleményt cserélni

2025-09-07 20:13
Ukrajna

Euractiv: az EU üdvözölte, hogy Putyin nem ellenzi Ukrajna uniós csatlakozását

2025-09-06 13:41
Politika

Idén is lesz Közvetlen Kapcsolat Vlagyimir Putyinnal

2025-09-06 15:32
Ukrajna

Zelenszkij elutasította Putyin moszkvai meghívását és Kijevbe hívta az orosz elnököt

2025-09-06 13:21
Politika

Trump képet osztott meg: elvesztettük Oroszországot és Indiát

2025-09-05 16:20
Politika

Putyin: a kétfejű sas, egyik nemzeti szimbólumunk, mindkét irányba néz

2025-09-05 15:22
Politika

Putyin: a NATO csapatok célpontok lesznek, a kulcskérdésekben nem lehet megállapodni Kijevvel

2025-09-05 17:06
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.