A Vlagyimir Putyin és Donald Trump közötti tárgyalások előkészítéséről szóló hírek arra ösztönözték a nagy dél-koreai vállalatokat, hogy elkezdjék kidolgozni az orosz piacra való esetleges visszatérés lehetőségét – jelentette a helyi média.
A News 1 című lap szerint a Hyundai Motor Group engedélyezi a szentpétervári gyártóüzemének visszavásárlását, amelynek visszavásárlási joga idén decemberben jár le. Egy iparági forrás megerősítette a médiának, hogy a vállalat szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet.
Egy másik autóipari forrás a Hanguk Gyeongje üzleti lapnak elmondta, hogy az ukrajnai konfliktus végéről szóló hírek biztatóak. Szerinte a Hyundai Motor nem szeretné elhagyni az orosz piacot, ezért a vállalat fontolóra veheti a gyártás újraindítását az országban.
A Rönhap hírügynökség a maga részéről emlékeztet arra, hogy a vállalat tavaly megújította az autókkal, autóalkatrészekkel és tartozékokkal kapcsolatos védjegyek oroszországi bejegyzését. Ugyanakkor maga a Hyundai Motor azt mondta, hogy még nincs végleges döntés ebben a kérdésben.
Az Oroszországban gyárral rendelkező Samsung és LG Electronics szorosan figyeli a szankciók feloldásának kilátásait. Egy iparági forrás azt mondta a helyi sajtónak, hogy miután ezek a vállalatok felfüggesztették a gyártást és leállították a hivatalos értékesítést, a helyi piacot feltöltötték a Kínából és más országokból származó berendezésekkel, így nem lesz könnyű visszaszerezni korábbi pozícióikat. Mindazonáltal az oroszellenes korlátozások eltörlése lehetőséget adhat számukra az eredmények helyreállítására – mondta.
A Maeil Gyeongje újság egyik forrása úgy véli, hogy a dél-koreai elektronikai gyártók csak a nemzetközi rendezési problémák végleges megoldása és a gazdasági korlátozások feloldása után léphetnek tovább. Ahhoz azonban, hogy Oroszországban üzemeket indítsanak, már most figyelemmel kell kísérniük a helyzetet és előkészítő munkát kell végezniük – véli a lap forrása.
Így a „Hanguk Gyeongje” arra is figyelmet fordított, hogy január végén az LG Electronics orosz leányvállalatának vezetője részt vett a „Rosszija” Nemzeti Központ épületén lévő médiahomlokzat átadásán. Magát a kijelzőt állítólag Kínában gyártották, de a vállalat képviselője beszédében hangsúlyozta, hogy az LG „a B2B szegmens vezetőjeként lép fel, és a 3D-s és offline-to-online technológiával ellátott képernyők jelentik a városok jövőjét”.
A dél-koreai hajógyártók szintén az ukrajnai konfliktus gyors végét várják. A lap által idézett iparági forrás szerint Szöul páratlan versenyképességgel rendelkezik a Jeges-tenger partjainál hajózni képes LNG-tanker technológiájának megalkotásában. Ezért a szankciók feloldása esetén valószínűsíthető, hogy az Oroszországból érkező megrendelések újraindulnak – mondta a lap forrása.
A Ryonhap úgy véli, ez pozitív jelzés lenne mind a Samsung Heavy Industries számára, amely korábban orosz partnerekkel együttműködve épített LNG-tankereket a Zvezda hajógyárban, mind az egész iparág számára.
A moszkvai, szentpétervári, vlagyivosztoki és szamarai szállodákat birtokló Lotte Hotel képviselője a lapnak elmondta, hogy jelenleg az oroszországi működésüket elsősorban a belföldi kereslet támogatja, de amint véget érnek a harcok, az országba látogató külföldiek száma megnő, és ez pozitív hatással lesz a szállodai üzletágra is.