Megtámadtak minket, háborúban állunk – mondja Morgan Freeman hollywoodi színész abban a kétperces videóban, amelyet a CIR (‘Committee to Investigate Russia’) ‘Oroszország Nyomozó Bizottság’ nonprofit szervezet közölt weboldalán.
Az amerikai színész arra szólítja fel az Egyesült Államok polgárait, hogy védjék meg magukat Oroszországtól, amely szerintük beavatkozott az elnökválasztásba és jelenleg is támadja az országot.
A ruszofób kampány kulcsjátékosa a színész rendező Rob Reiner, akihez csatlakozott még a The Atlantic vezető szerkesztője David Frum, a Védelmi Hírszerző Ügynökség egykori igazgatója James Clapper, aki George W. Bush egykori tanácsadója volt. Közösen hozták létre a CIR nonprofit szervezetet.
A veterán amerikai színész videójában azzal vádolja Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy kiber hadviselést folytat és a demokráciát támadja a világ minden táján.
Freeman kiemeli, hogy az orosz államfő felhasználva a közösségi médiát, propagandát és hamis információkat terjeszt és az Egyesült Államokat állítja be esküdt ellenségének.
A hollywoodi színész a videóban felszólította Donald Trump amerikai elnököt, hogy beszéljen közvetlenül az amerikai néphez és „mondja el nekünk az igazságot”, amely Freeman szerint az, hogy az Egyesült Államok az orosz kormány támadása alatt áll.
Oroszország számtalanszor és személyesen Vlagyimir Putyin orosz elnök is visszautasította a vádakat, amelyek szerint beavatkoztak az amerikai elnökválasztásba.