Dmitrij Medvegyev orosz elnök az Egyesült Államokbeli Pittsburghbe érkezett a G20 csúcstalálkozóra, ahol a város egyetemének hallgatóival is találkozott, akik kérdezhettek az államfőtől. Az elnök a diákoknak elmondta, hogy nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy újra elnöki pozíciót töltsön be 2012-től. Medvegyev a diákok 15 kérdésére válaszolt a rövid látogatás alatt. A hallgatók arról is érdeklődtek, hogy Vlagyimir Putyinnak milyen tervei vannak a következő elnökválasztásra nézve.
Medvegyev azonban hárította a kérdést és azt mondta, hogy erről a miniszterelnöktől kellene megkérdezni. Az orosz elnök hozzátette, hogy amennyiben az Oroszország érdekeit szolgálja kész átadni a helyét Putyinnak. Medvegyev elmondta, hogy nem szeretne találgatásokba bonyolódni, hogy mi lesz a jövőben.
A találkozón az egyetem hallgatói és tanárai egy órán át kérdezhették az orosz elnököt, aki 15 kérdésre válaszolt. A legtöbb diák megpróbált oroszul kérdezni Medvegyevtől.