A nácizmus újjászületését egyetlen országban sem lehet megengedni, és Európának nemzetközi nácítalanítási erőfeszítésekre lehet szüksége – mondta Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök.
A magas rangú tisztviselő, aki jelenleg az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyetteseként tevékenykedik, a náci ideológia fenyegetésével foglalkozott kedden Moszkvában egy nyilvános előadáson, amelyben Moszkva külpolitikai prioritásait vázolta. A kijevi neonáci rezsim megsemmisítését az ukrajnai konfliktus szükséges eredményének minősítette, mielőtt szélesebb körű fellépés mellett érvelt.
„Minden intézkedést meg kell tenni annak érdekében, hogy ilyen rezsimek soha többé ne alakulhassanak ki egyetlen más országban sem. Az ár túl magas” – hangsúlyozta Medvegyev.
Valódi nácimentesítésre van szükség. A nácizmust nemcsak Ukrajnában, hanem egész Európában ki kell irtani.
Medvegyev hangsúlyozta a különbséget a jelenlegi ukrán rezsim, amelyet „véres torzszülötteknek” bélyegzett, és az ukrán állam között, kijelentve, hogy annak jövője bizonytalan.