Közel hatszázezren zarándokoltak el eddig az orosz fővárosban a Megváltó Krisztus székesegyházban elhelyezett ereklyéhez, Szűz Mária szent övéhez, és vasárnapig meg kellett hosszabbítani a megtekintést. A nagy érdeklődés miatt csütörtökön még az is felmerült, hogy helikopteren Moszkva fölé emelnék az ereklyét, hogy úgymond onnan kaphassák meg az áldást az orosz fővárosban élők és az ide érkezők, akiknek több mint egy napot kellett várakozniuk a székesegyház előtt. Délelőtt ugyan megcsappant a hívők száma, és fél óra alatt be lehetett jutni az övhöz, de estére ismét nagy tömeg gyűlt össze, hogy láthassa az ereklyét, amelynek csodatévő hatást tulajdonítanak. A moszkvai városvezetésnek operatív stábot kellett létrehoznia a rendfenntartás és a hívők ellátása érdekében. Nemcsak moszkvaiak, hanem különböző régiókban élők is napokat várakoztak több kilométeres sort alkotva a Megváltó Krisztus székesegyház környékén. A zarándokok az első napokban még megérinthették, illetve ortodox szokás szerint megcsókolhatták az ortodox egyház egyik legfontosabb ereklyéjét tartalmazó arany ládika üvegtetejét, de annyian akarták látni, hogy később már egy emelvényre rakták az ereklyetartót annak érdekében, hogy minél többen haladhassanak el alatta és fordulhassanak meg a közelében. Sokan még így is csak akkor távoztak tőle, ha megérinthették.
A Szűz Máriának tulajdonított övet a görögországi Vatopedi kolostorból hozták Oroszországba, s miután október 20-tól bejárta az egész országot, Moszkvában is közszemlére tették. Szentpétervárra, az Ural melletti Jekatyerinburgba, a távol-keleti Vlagyivosztokba, a Volga menti Volgográdba és Rosztovba is elvitték az övet, és mindenütt hívők százezrei járultak az ereklyéhez, mert azt tartják róla, hogy termékennyé tesz, és sokféle betegségtől szabadítja meg a hívőket.
A Szentírás szerint Tamás apostol, ahogyan Krisztus feltámadásában, ugyanúgy kételkedett a Szent Szűz mennybemenetelében is. Ezért Mária az égből ledobta neki az övét, amelyet ő maga készített. Az ereklyét Jeruzsálemben őrizték éveken át, amíg az 5. században el nem vitték Konstantinápolyba. A 886-912 között Bizáncban uralkodó VI. Leó császár felesége, Zója az övnek tulajdonított csodálatos gyógyulását követően hálából aranyszálakkal hímezte ki az ereklyét, amely ennek köszönhetően őrződött meg máig. A csodatévő Szűzanya-öv később a görögországi Vatopedi kolostorba került.
Szűz Mária övének tisztelete a 12. században vált liturgikus ünneppé az ortodox kereszténység számára. Az egyházi naptárban augusztus 31-ét jelölték ki erre az ünnepre.