A Szíriai Arab Köztársaság katonai és polgári objektumai ellen az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország légi és tengeri hordozóeszközei több mint 100 szárnyas rakétát és levegő-föld osztályú rakétát lőttek ki – közölte az orosz védelmi tárca szombaton.
A Szír közszolgálati televízió információi szerint a szír légvédelem 13 rakétát semmisített meg Damaszkusz déli részén.
Légvédelmi sziréna Damaszkuszban:
Video of sirens going off in #Syria pic.twitter.com/HcfLmQOtKX
— Arturas Kerelis (@arturaskerelis) 2018. április 14.
“Oroszország a leghatározottabban elítéli a támadást Szíria ellen, ahol orosz katonák segítik a törvényes kormányt a terrorizmus elleni harcban” – mondta.
Washington agressziót indított “egy olyan szuverén állam ellen, amely a terrorizmus elleni harc frontvonalán áll” – nyilatkozta az orosz elnök.
Breaking: Another explosion in #Syria pic.twitter.com/8T1vfqjEd3
— Arturas Kerelis (@arturaskerelis) 2018. április 14.
A minisztérium szerint a szíriai légvédelem Sz-125-ös, Sz-200-as és Buk rendszerei a céljuk felé haladó rakéták jelentős részét megsemmisítették. A csapások elhárításában a szíriai orosz légvédelem nem vett részt.
Explosion in #Syria pic.twitter.com/N6eqp8I6jl
— Arturas Kerelis (@arturaskerelis) 2018. április 14.
Leonyid Szluckij, az Állami Duma külügyi bizottságának elnöke azt hangsúlyozta, hogy a az amerikai-francia-brit “agresszió” gyakorlatilag “devalválja” a nemzetközi terrorizmus elleni harcot, és “a terrorszervezetek kezére játszik”.
#Syria aftermath right now pic.twitter.com/tZmjTJSh8J
— Arturas Kerelis (@arturaskerelis) 2018. április 14.