2025 szept 13. szombat
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
UkrajnaFeatured

Ír miniszterelnök: Ukrajna nem lesz az Európai Unió tagja a közeljövőben

Utolsó módosítás 2023-12-19 5:24
Megosztva 2023-12-19 17:24
Megosztás
Megosztás

Az, hogy Ukrajna a közeljövőben az Európai Unió teljes jogú tagjává váljon, „nem túl valószínű” – mondta Leo Varadkar ír miniszterelnök a Vovan és Lexus orosz tréfamestereknek adott, kedden közzétett interjújában.

Észrevételeit azután tette, hogy az Európai Tanács a múlt héten úgy döntött, hogy megkezdi a csatlakozási tárgyalásokat Ukrajnával, annak ellenére, hogy több tagállam – például Magyarország és Szlovákia – ellenezte ezt, mivel szerintük Kijev „egyáltalán nincs felkészülve a tárgyalások megkezdésére”.

Egy kedden közzétett videóban az orosz duó afrikai tisztviselőknek adva ki magukat, Kijev esetleges uniós tagságáról kérdezte az ír vezetőt. Varadkar kijelentette, hogy bár országa támogatja a csatlakozási tárgyalások megkezdését Ukrajnával és annak tagjelölt országként való elfogadását, hangsúlyozta, hogy az ilyen tárgyalások „általában sokáig tartanak”.

Rámutatott, hogy minden országnak, amely csatlakozni kíván az unióhoz, először meg kell felelnie bizonyos normáknak a demokrácia, a gazdaság, valamint az igazságügyi és a jogrendszer terén, mielőtt taggá válhat. Megjegyezte, hogy Írországnak a csatlakozási tárgyalások megkezdésétől számítva 15-20 évbe telt, mire megkapta a tagságot, akárcsak Lengyelország és más közép-európai országok esetében.

A miniszterelnök az Írországban jelenleg is tartó menekültválságról is nyilatkozott, kijelentve, hogy ez „a legnagyobb”, amit országa valaha is átélt. Megjegyezte, hogy jelenleg mintegy 100 000 ukrán él Írországban, és hogy kilenc hónapig személyesen adott otthont egy ukrán családnak a rezidenciáján.

Amióta Oroszország megkezdte katonai hadjáratát Ukrajnában, az alig több mint 5 millió lakosú Írország egy főre vetítve több ukrán menekültet fogadott be, mint az Egyesült Királyság, Németország vagy Franciaország, és határozatlan időre garantált szállást, valamint heti 220 eurós támogatást ajánlott fel ezeknek a menekülteknek anélkül, hogy munkát kellene keresniük.

De miközben egyes ír parlamenti képviselők még több támogatást követeltek, Varadkar kormánya fokozatosan csökkentette a menekültek támogatását, utalva arra a tervre, hogy a menekülteknek fizetniük kell a szállásért, és megvonja az újonnan érkezők pénzügyi támogatását is.

Az Ukrajnából érkező további menekültek befogadásának közvélemény általi támogatottsága szintén zuhanórepülésbe kezdett az elmúlt hónapokban: egy novemberi felmérésben a válaszadók 62%-a állította, hogy Írország túl sok menekültet fogadott be.

Az ukrán migránsválság Írországban egybeesett a lakhatási válsággal, valamint az Afrikából érkező menedékkérők beáramlásával, ami a múlt hónapban erőszakos bevándorlásellenes tüntetéseket váltott ki Dublinban, miután egy algériai származású férfi megkéselt három kisgyermeket.

Címke:Európai UnióÍrországukrán válság

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

A 193-ból 46 ENSZ-tagállam írta alá, hogy orosz drónok sértették meg a lengyel légteret
2025-09-13 07:19
Szombaton 6,7-es erősségű utórengés rázta meg Oroszország Kamcsatka-félszigetét
2025-09-13 06:55
Kijev: lengyel katonák érkeznek Ukrajnába
2025-09-13 06:34
Oroszország és Kína értékpapír kereskedőházat hoz létre a Nyugat megkerülésére
2025-09-12 20:23
Több mint 100 francia képviselő javasolta Macron eltávolítását
2025-09-12 20:06
Mutass még

Legolvasottabb

Az orosz védelmi tárca is cáfolta a lengyel vádakat: azok a drónok csak 700 km-re képesek repülni

Videó: meglőtték Charlie Kirk, ismert amerikai jobboldali aktivistát

Videó: ukránok fenyegették meg halálosan Charlie Kirk, konzervatív aktivistát

Tusk a NATO 4. cikkelyének aktiválását kérte az orosz „agresszió” miatt

Trump: Charlie Kirk meghalt

Ez is érdekelhet

Politika

Zaharova: a kijevi véres szörnyeteg ünnepli Kirk meggyilkolását

2025-09-12 19:31
Politika

Euractiv: Brüsszel a SWIFT orosz alternatíváját fogja szankcionálni

2025-09-12 19:04
Politika

Rutte: a NATO művelet indított a keleti szárny megerősítésére

2025-09-13 06:34
Politika

Kreml: az Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen tárgyalások szünetelnek

2025-09-12 13:49
Politika

Az orosz légvédelmi erők több mint 220 ukrán drónt lőttek le az éjjel

2025-09-12 12:52
Politika

Szijjártó Péter: él a remény, Donald Trump nem adja fel a béketörekvéseit

2025-09-11 20:08
Politika

A svéd, a cseh, a spanyol és a holland külügy is bekérette az orosz nagykövetet a lengyel drónincidens miatt

2025-09-12 07:23
Politika

Németország megerősíti katonai jelenlétét a NATO keleti határain

2025-09-11 19:02
Politika

Lengyelország 40 ezer katonát telepít a belarusz határhoz a Zapad-2025 hadgyakorlat miatt

2025-09-11 18:37
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.