Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elutasította Tucker Carlson amerikai újságíró többszöri meghívását egy interjúra – árulta el a Fox News egykori műsorvezetője.
Carlson nemrégiben hosszas interjút készített Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – az ukrán konfliktus kezdete óta először nyugati riporterrel -, amelyben a folyamatban lévő ellenségeskedésekről és Moszkva és a NATO közötti patthelyzetről beszélgettek. Az eszmecsere világszerte vírusként terjedt, csak az X-en (korábban Twitter) több mint 200 millióan nézték meg. Carlson ezután bejelentette, hogy Zelenszkijnek is hasonló platformot kíván felajánlani.
Az újságíró szerdán egy videóban hozta nyilvánosságra kísérleteit, hogy felvegye a kapcsolatot Zelenszkijjel. A Marjorie Taylor Greene képviselőnővel készített interjúja előtti bevezetőjében Carlson elmondta, hogy felkérte Mike Johnson képviselőházi elnököt, hogy magyarázza el, miért akarja, hogy a kongresszus „finanszírozza a halálra ítélt háborút”.
„Természetesen nem válaszolt” – magyarázta az újságíró – „többször is megkerestük magát Zelenszkijt, hogy adjon interjút, és magyarázza el az álláspontját”. Természetesen ezt is figyelmen kívül hagyta.”
A továbbiakban azzal érvelt, hogy bármennyi külföldi pénzt is kap Kijev, nem tudja legyőzni Moszkvát a harctéren, tekintettel Oroszország nagyobb népességére és ipari kapacitására.
„Ez nem működik. Két év elteltével a háború még mindig tart” – mondta Carlson.
Carlson, aki Zelenszkij éles hangú kritikusa, azzal vádolta az amerikai hírügynökségeket, hogy nem mondanak igazat a konfliktus eredetéről és természetéről. Megjegyezte, hogy a média elfogultsága volt az egyik oka annak, hogy egyáltalán le akart ülni Putyinnal.
A Carlsonnal februárban Moszkvában készített interjúban Putyin az Oroszország és Ukrajna közötti évszázados közös történelemről elmélkedett, és hangsúlyozta, hogy nem áll szándékában megtámadni a NATO-t, hacsak nem Oroszországot támadják meg először. Zelenszkij az interjút „több mint kétórás baromságként” utasította el.
Az ukrán vezetés egyre nagyobb nyomást próbál gyakorolni a nyugati országokra, hogy több katonai segítséget nyújtsanak, hogy a sorozatos harctéri veszteségek után megfordítsák a helyzetet. Kijevet frusztrálták az amerikai képviselőház republikánusai, akik nem hajlandók támogatni Joe Biden elnök 61 milliárd dolláros segélycsomagját, amely már több hónapja elakadt a kongresszusban.