Az Oroszország és Kuba szerdán Havannában tartott biztonsági konzultációin az országoknak a színes forradalmak és a nem kormányzati szervezetek romboló tevékenysége elleni közös erőfeszítéseiről folytattak megbeszélést.
Az orosz Biztonsági Tanács közlése szerint annak titkára, Nyikolaj Patrusev és Lazaro Alberto Alvarez Casas kubai belügyminiszter véleményt cserélt a globális és regionális stabilitásról.
Nagy hangsúlyt fektettek az illegális kábítószer- és emberkereskedelem elleni kétoldalú együttműködésre, a nemzetközi szervezett bűnözés elleni küzdelemre, valamint az emberek nemzetközi felkutatására.
A konzultációkon részt vettek az orosz biztonsági tanács, a belügyminisztérium, a rendkívüli helyzetek minisztériuma, az igazságügyi minisztérium, a külügyminisztérium tisztviselői és az ország pénzügyi felügyeletének szakértői.
Korábban Patrusevet fogadta Miguel Diaz-Canel kubai elnök és Raul Castro, a kubai forradalom vezetője.
Az orosz Biztonsági Tanács titkára szerdán érkezett Havannába, a hét elején pedig Algériába és Venezuelába látogatott, hogy a biztonsági együttműködésről tárgyaljon kollégáival.