Joe Biden amerikai elnök szerdán Izraelbe utazik, majd Jordániába látogat – közölte Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház sajtótitkára.
Biden a Hamász radikális palesztin szervezet közelmúltbeli támadása után „demonstrálni akarja Izrael iránti szilárd támogatását”, és konzultálni akar a következő lépésekről – mondta Jean-Pierre közleményében.
„Biden elnök ezt követően a jordániai Ammánba utazik, ahol találkozik Őfelsége Abdullah királlyal, Esz-Szíszi egyiptomi elnökkel és Mahmúd Abbász palesztin hatósági elnökkel” – áll a közleményben.
„Megismétli majd, hogy a Hamász nem áll ki a palesztin nép méltóságához és önrendelkezéshez való joga mellett, és megvitatja a gázai civilek humanitárius szükségleteit.”.