Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij megkapta az Egyesült Államok béketervének tervezetét, és azt Donald Trump amerikai elnökkel fogja megvitatni – közölte az államfő hivatalának sajtószolgálata.
„Az ukrán elnök a közeljövőben tervezi megvitatni Trump elnökkel a rendelkezésre álló diplomáciai lehetőségeket és a béke megteremtéséhez szükséges főbb pontokat” – áll a közleményben, amelyet RBK-Ukraina idéz.
A együttműködés célja a konfliktus méltó befejezése, áll a Zelenszkij hivatalának közleményében.
November 20-án Zelenszkij találkozott Trump küldötteivel a Pentagonból, az amerikai hadsereg államtitkárával, Dan Driscoll-lal és tábornokokkal, közölte az RBK-Ukraina. A tárgyalások témája volt a békétárgyalások esetleges újrakezdése Oroszországgal. Egy névtelen amerikai tisztviselő az RBK-Ukraina hírügynökségnek elmondta, hogy a miniszter ezután találkozhat Oroszország képviselőivel.
Az Axios hírügynökség november 19-én, azaz tegnap számolt be az Egyesült Államok 28 pontból álló új béketervéről Ukrajnával kapcsolatban.