Videó: elkezdődött az orosz-belorusz Zapad-2025 hadgyakorlat

Megkezdődött az Oroszország és Belarusz közös stratégiai hadgyakorlata, a „Zapad-2025”, közölte az orosz Védelmi Minisztérium.

„Szeptember 12-én megkezdődött a Belorusz Köztársaság és az Orosz Föderáció fegyveres erőinek közös stratégiai hadgyakorlata, a „Zapad-2025” – áll a közleményben.

A katonai manőverek a két ország gyakorlóterein, valamint a Balti- és a Barents-tenger vizein zajlanak.

„A tervek szerint gyakorolják a több fegyvernemű, regionális és koalíciós csapatok (erők) irányítását a szövetségi állam elleni agresszió lokalizálása esetén, valamint különböző közös fellépési lehetőségeket a fenyegetések semlegesítésére és a helyzet stabilizálására az állam határain” – jelezték a minisztériumban.

A manőverek első szakasza a szövetségi állam elleni agresszió visszaszorításakor a haderőcsoportok és katonai egységek irányításának kidolgozására, valamint az együttműködés és a feladatok végrehajtásához szükséges mindenféle biztosítás megszervezésére lesz szentelve.

„A második szakasz fő tartalma a csapatok és erők irányítása lesz a szövetség területi integritásának helyreállítása, az ellenség megsemmisítése során, többek között a baráti államok koalíciós csapatainak részvételével” – jelezték a minisztériumban.

Közölték, hogy ehhez a hadgyakorlatra meghívták a katonai vezetés operatív csoportjait és a KBSZSZ, az SCO és más partnerországok katonai kontingenseit.

A „Zapad-2025” hadgyakorlat lesz az idei év utolsó szakasza az orosz és belorusz fegyveres erők közös kiképzésében. Céljuk a parancsnoki állomány és a vezérkarok képességeinek javítása, valamint a regionális és koalíciós csapatok együttműködésének és harctéri kiképzésének szintjének emelése a béke fenntartása, az érdekek védelme és a biztonság garantálása érdekében – összegezte a Védelmi Minisztérium.

Bejegyzés megosztása
Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük