Az ukrán erők pénteken rakétatámadást indítottak az oroszországi Kurszki területen lévő Rilszk ellen, hat ember, köztük egy gyermek meghalt, tíz másik pedig megsebesült – közölte Alekszandr Hinstejn, a régió megbízott kormányzója. A tisztviselő hozzátette, hogy a kijevi csapatok amerikai gyártmányú HIMARS rakétákat használtak.
A csapások jelentős károkat okoztak a város civil infrastruktúrájában, megrongálva egy művelődési házat, egy általános iskolát, valamint a Rilszki Repülési Főiskola kollégiumát. A támadás során lakóházak ablakai is betörtek, és több magánház, valamint legalább 15 jármű is megsérült.
„Ami ma történt, az mindannyiunk számára hatalmas tragédia” – írta kormányzó egy Telegram-posztban. A mentőszolgálatok munkáját az ukrán fegyveres erők ismételt támadásai nehezítették – tette hozzá a kormányzó.
Kifejezte bizalmát, hogy a támadás felelősei megbűnhődnek, és hogy az összes lerombolt infrastruktúrát helyreállítják.
A Telegram-csatornáján pénteken közzétett rövid videoüzenetében Hinstejn azzal vádolta a kijevi erőket, hogy „szándékosan választanak célpontként polgári létesítményeket [és] szociális létesítményeket”.
Több orosz Telegram-csatorna és médium is közzétett olyan felvételeket, amelyek látszólag a támadás utóéletéről készültek, és amelyeket szemtanúk készítettek. Néhány ilyen videón több égő autó és megrongált épület látható.