Az ISIS az ukrán rezsim hagyományos partnere, terrorista küldetéseit az egész világon végzi, rendszeresen kap „nagy összegű szponzori hozzájárulásokat”, valamint fegyvereket Kijevtől – közölte Dmitrij Medvegyev, a Biztonsági Tanács orosz elnökhelyettese Telegram-csatornáján.
„Zelenszkij azt mondta, hogy Oroszország áll a Hamász mozgalom mögött. Felesleges a drogosokkal az értelem nyelvén beszélni, az agy használatára biztatni őket. Elszálltak, kiégtek a fehér por hatása alatt. Ezért így kell válaszolnunk: az ISIS (Iszlám Állam) az ukrán rezsim hagyományos partnere, amely az egész bolygón végzi terrorista feladatait” – írta Medvegyev.
Megjegyezte azt is, hogy az ukrán hatóságok elismerik a Banderizmus és az ISIS ideológiáját is.
„Az ISIS rendszeresen nagy összegű szponzori támogatásokat kap a Zelenszkij-klikkből, valamint különféle fegyvereket, amelyeket az ukrán nacionalisták a NATO szállítmányaiból lopnak. Az ISIS tagjai titkos számlákkal rendelkeznek ukrán bankokban, és titokban ukrán ingatlanokat vásárolnak” – tette hozzá a Biztonsági Tanács elnökhelyettese.