2025 okt 1. szerda
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
Politika

Szijjártó: hamarosan megkezdődnek a paksi bővítés újabb fontos előkészítő munkálatai

Utolsó módosítás 2023-06-05 12:57
Megosztva 2023-06-05 12:57
Megosztás
Megosztás

Hamarosan megindulnak a paksi bővítés újabb fontos előkészítő munkálatai, a módosított szerződéses keretrendszer biztosítja a gyorsabb előrehaladást a biztonsági szabályok teljes körű tiszteletben tartása mellett – jelentette be a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

A tárcavezető a Roszatom orosz nukleáris energetikai konszern vezérigazgatójával, Alekszej Lihacsovval folytatott tárgyalását követően üdvözölte, hogy az Európai Unió egy hónap alatt jóváhagyta a két új paksi erőművi blokk építésére vonatkozó szerződés módosításait.

„Ezekkel a szerződésmódosításokkal fel tudjuk gyorsítani a beruházást, egy csomó bürokratikus terhet le tudunk róla szedni, s egyértelműsítjük azokat a nukleáris biztonsági szabályokat, amelyek az európai sztenderdeknél is jóval szigorúbbak, és garantálják, hogy biztonságos erőmű fog épülni Pakson” – húzta alá.

Majd közölte, hogy a jóváhagyás és a sikeres megbeszélések nyomán a kivitelezés új lendületet kap, és rövidesen újabb munkálatok kezdődnek az építkezés előkészítése érdekében.

Szijjártó Péter tudatta, hogy július elején megindul az úgynevezett résfalazási munka, amely rendkívül fontos a reaktorok biztonságos működésének szempontjából. Illetve megkezdődik a talaj kitermelése, majd szilárdítása, aminek eredményes elvégzését követően a projekt stratégiai fontosságú pontjának számító, úgynevezett első beton is lekerül majd a földbe – sorolta.

„Mind a Roszatom, mind mi, a kormány részéről elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy az új paksi blokkoknak a következő évtized legelején szolgálatba kell majd állniuk, ezáltal is tudjuk biztosítani azt, hogy a rezsicsökkentés eredményeit Magyarországon hosszú távon fenn tudjuk tartani” – szögezte le.

„Eddig sikerült elérnünk azt, hogy a nukleáris ipart semmifajta szankció ne sújtsa, ugyanakkor pontosan tudjuk, hogy szankciók nem csak írásos, hanem íratlan formában is léteznek” – hangsúlyozta.

Ennek kapcsán pedig rámutatott, hogy számos nemzetközi szereplő próbálja blokkolni, lassítani a paksi bővítést, miközben ez, az államok energiabiztonságának garantálását célzó beruházások akadályozása szuverenitás elleni támadásnak számít.

„Ezért arra kérjük, arra szólítjuk fel a nemzetközi színtéren mozgó szereplőket, hogy fejezzék be a paksi beruházás lassítása vagy akadályozása érdekében kifejtett tevékenységüket, mert egyrészt azok nem lesznek eredményesek, másrészt pedig nem tudjuk elfogadni, hogy az energiaellátásunk biztonságát kockáztassák” – tette hozzá.

A miniszter végül kiemelte, hogy a jelenlegi 2000 megawattos nukleáris kapacitás 4400 megawattra emelésével Magyarország a villamosenergia-szükségletének 75 százalékát maga tudja majd előállítani, így hazánk jelentősen függetlenítheti magát a nemzetközi energiapiacok „eszetlen” árváltozásaitól.

„Ráadásul környezetvédelmi szempontból is hatalmasat lépünk majd előre, ugyanis ha üzembe helyezzük a két paksi blokkot, akkor évente 17 millió tonnányi szén-dioxid-kibocsátást tudunk megspórolni” – mondta.

Címke:PaksRoszatomSzijjártó Péter

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

A Kreml közölte, hogy Putyin miért nincs jelen a közösségi médiában
2025-09-30 20:49
Videó: ukrán tengeri drónt fogtak ki a török halászok, 300 kiló robbanószer volt rajta
2025-09-30 20:02
Ukrán határőrök törtek be Magyarországra és egy menekülő ukránt vertek össze
2025-09-30 18:50
Az amerikai hadügyminiszter közölte, hogy a tárca egyetlen célja a háborúk megnyerése lesz
2025-09-30 18:28
Sorozatos orosz dróncsapások érik Dnyiprót (videók)
2025-09-30 17:06
Mutass még

Legolvasottabb

Videó: brutális rakéta- és dróntámadás érte Ukrajnát, a lengyel vadászgépek is levegőbe emelkedtek

Zelenszkij: 12 órán át lőttek minket az oroszok Kinzsal rakétákkal és közel 500 drónnal

Zelenszkij felesége követelte a londoni operaháztól, hogy töröljék az orosz énekes fellépést

DW: az EU nem tudja megkerülni a magyar vétót, ezért Orbán leváltása után veszik fel Ukrajnát

Moldova: az unióban leadott szavazatokkal nyerte a választást az EU-párti PAS, ahogy korábban az elnök is

Ez is érdekelhet

Politika

FT: az EU a magyarokat megkerülve készül Ukrajna és Moldova gyorsított csatlakozására

2025-09-30 08:32
Politika

Szijjártó: a Barátság kőolajvezetéket ért újabb támadás nem befolyásolja a magyarországi szállításokat

2025-09-27 18:29
Politika

Szijjártó: Szibiha csalódott, mert nem sikerült nekik Magyarországot belerángatni a háborúba

2025-09-27 15:42
Politika

Szijjártó: Zelenszkij kezd beleőrülni a magyarellenességbe

2025-09-26 21:39
Politika

Szijjártó Péter: a háborúk lezárása kizárólag tárgyalások útján lehetséges, ezért fontos a közvetítés

2025-09-25 18:48
Politika

Szijjártó Péter Ukrajnáról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

2025-09-25 10:02
Politika

Az orosz külügyminiszterrel tárgyalt Szijjártó Péter New Yorkban

2025-09-24 21:10
Politika

Szijjártó Péter az ENSZ közgyűlés keretében szerdán találkozik Szergej Lavrovval

2025-09-23 07:15
Politika

Szijjártó Péter: él a remény, Donald Trump nem adja fel a béketörekvéseit

2025-09-11 20:08
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.