2025 okt 1. szerda
Telegram
  • Híreim
  • Érdekel
  • Mentve
  • Történet
Orosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-Ukrán
  • Politika
  • Donbassz
  • Gazdaság
Értesítő
  • 🔥
  • Putyin-Trump csúcs
  • ukrán válság
  • Vlagyimir Putyin
  • Oresnyik rakéta
  • BRICS
  • Izrael-Irán
BetűméretAa
Orosz HírekOrosz Hírek
  • Összes hír
  • Orosz-ukrán – percről-percre
  • Mentéseim
  • Érdeklődés
  • Hírfolyamom
  • Donbassz
  • Gazdaság
  • Politika
  • Szíria
  • Ukrajna
  • Világ
Keresés
  • Oldalak
    • Címlap
  • Személyes
    • Hírfolyamom
    • Mentett cikkek
    • Témáim
    • Előzmények
  • Kategóriák
    • Ukrajna
    • Donbassz
    • Gazdaság
    • BRICS
    • Politika
    • Világ
    • Sport
Kövess minket
© 2024 Orosz Hírek
Politika

Medvegyev: Soros befolyásolta az Emberi Jogok Európai Bíróságának számos bíráját

Utolsó módosítás 2023-05-12 8:50
Megosztva 2023-05-12 20:50
Megosztás
Megosztás

Soros György, magyar származású amerikai milliárdos befolyásolta az Emberi Jogok Európai Bíróságának számos bíráját – mondta pénteken Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök a szentpétervári Nemzetközi Jogi Fórumon a modern igazságszolgáltatás problémáiról szólva.

Egy 2020-as független vizsgálat kimutatta, hogy a 2009 és 2019 között hivatalban lévő 100 EJEB-bíró közül 22-nek „szoros kapcsolatai” voltak Soroshoz, akár a Nyílt Társadalom Alapítványán, akár a finanszírozásában részesülő közvetítő civil szervezeteken keresztül.

„Ezek a bírák hosszú éveken át szó szerint a kezéből ettek, és az óceán túlsó partjáról érkező utasításra elfogult bírósági ítéleteket pecsételtek – amelyeket egyébként még a korrupciós botrányok után sem vizsgáltak felül” – mondta Medvegyev.

Oroszország 2022 szeptemberében kilépett az EJEB joghatóságát elfogadó valamennyi szerződésből, és márciusban hatályba lépett az a törvény, amely a bíróság valamennyi ítéletét semmisnek nyilvánította a területén.

Medvegyev szerint a szabadságról és a versenyről szóló minden szónoklat ellenére a Nyugat azt teszi, amit akar, miközben másokra diszkriminatív tilalmakat ró. A nemzetközi gazdasági jog tiszta fikcióvá vált, amit az orosz állami, vállalati és magántulajdon elleni törvénytelen rablóintézkedések, sőt a diplomáciai számlák kifosztása is bizonyít.

Medvegyev kitért a Nemzetközi Büntetőbíróságra is, amely márciusban „háborús bűnökkel” vádolta meg Vlagyimir Putyin orosz elnököt, amiért gyerekeket evakuált az ukrán bombázások elől. A Nemzetközi Büntetőbíróság Putyin letartóztatására vonatkozó parancsát „casus belli”-nek nevezte, amely okot ad a háborúra minden olyan ország ellen, amely megpróbálja végrehajtani azt.

A Nemzetközi Büntetőbíróságot „a háborúskodók politikai eszközének” és a volt Jugoszlávia háborús bűnöket vizsgáló ad-hoc bíróságának, az ICTY-nek „méltó örökösének” is nevezte, amelyet „az igazságszolgáltatás csúnya formájának nevezett, amely csak katasztrófát hozott” és lejáratta a nemzetközi jogot.

„Nincs ok arra, hogy olyan jogi struktúrák döntéseinek engedelmeskedjünk, amelyek teljesen lejáratták vagy túlélték önmagukat” – érvelt Medvegyev.

„Ha az igazságszolgáltatási intézmények nem működnek, akkor más, működőképes intézmények lépnek majd a helyükre”.

Ha a nemzetközi egyezményeket nem alkalmazzák, és az országok által elismert bírósági döntéseket nem hajtják végre, akkor a cső- és rakétatüzérség veszi át a helyüket. És akár hiperszonikus rakéták is.

Oroszország türelme nem végtelen, és minden kompromisszumnak van egy határa, amely után a biztonságra és a szuverenitásra is veszélyt jelent – tette hozzá Medvegyev.

Címke:Dmitrij MedvegyevSoros György

A hozzászólásokat önkéntes moderátor is ellenőrzi.

Bejegyzés megosztása
Facebook VKontakte Telegram Email Link másolása
- Hirdetés -

Friss

Macron: a nukleáris doktrínánk aktualizálásán dolgozom, Oroszország fenyegetést jelent Európára
2025-10-01 17:48
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
2025-10-01 16:40
Lengyelország elutasította Zelenszkijt: nem zárják le a Balti-tengert az orosz hajók előtt
2025-10-01 15:26
Lavrov: Oroszország egy erősebb, ellenállóbb Latin-Amerikában érdekelt
2025-10-01 14:13
Trump: még előnyben vagyunk, de Oroszország és Kína felzárkózik a tengeralattjárók terén
2025-10-01 12:00
Mutass még

Legolvasottabb

Ukrán határőrök törtek be Magyarországra és egy menekülő ukránt vertek össze

Moldova: az unióban leadott szavazatokkal nyerte a választást az EU-párti PAS, ahogy korábban az elnök is

Vance: Oroszország elutasított egy háromoldalú találkozót Trumppal és az ukránokkal

Videó: ukrán tengeri drónt fogtak ki a török halászok, 300 kiló robbanószer volt rajta

Politico: az EU tisztviselői egy új „Ferenc Ferdinánd-pillanattól” tartanak

Ez is érdekelhet

Politika

Medvegyev reagált Trump újabb atom-tengeralattjárós fenyegetésére

2025-10-01 15:26
Politika

Medvegyev: ébernek kell lennünk

2025-09-29 17:23
Politika

Kreml: Vlagyimir Putyin ma fontos nyilatkozatot fog tenni

2025-09-22 14:23
Politika

Medvegyev határozott választ ígért az EU ukrajnai „kompenzációs” tervére

2025-09-19 17:06
Politika

Medvegyev ironikusan reagált arra, hogy Ausztria mégsem csatlakozna a NATO-hoz

2025-09-15 12:24
Politika

Trump közölte, hogy kormánya vizsgálatot indít George Soros ellen

2025-09-13 10:52
Politika

Medvegyev: Finnország háborúra készül Oroszország ellen

2025-09-08 19:01
Politika

Medvegyev: Oroszország nélkül nincs biztonsági garancia Ukrajna számára

2025-09-05 19:10
Politika

Medvegyev: az Ukrajnának átutalt orosz vagyont területek formájában szerezzük vissza

2025-09-04 17:49
Mutass még
Orosz Hírek
Facebook Telegram X-twitter Vk Youtube Rss Video Tiktok Google
  • ukrán válság
  • USA
  • Vlagyimir Putyin
  • szankciók
  • Európai Unió
  • Zelenszkij
  • Donbassz
  • NATO
  • Donald Trump
  • ukrán provokáció
  • oroszhirek@yandex.ru
  • Cookie Tájékoztató

© 2025 Orosz Hírek. Minden jog fenntartva!

Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk.