Egy interneten elérhető videón jól látszik, hogy az ukránok hogyan tartják be a minszki egyezményeket – írja a Zvezda TV. A felvételen Ivanics felkelő interjút ad május 20-ról 21-re virradó éjjel, épp az ukrán támadások ideje alatt.
A videó szerkesztői szerint feltételezhetőleg lőfegyverekkel tüzeltek. „Nemrég volt egy újabb harc. Lőfegyverekkel nyitottak ránk tüzet, mi pedig válaszként több pontról is tüzet nyitottunk, támogatva a bajtársainkat. Istennek hála az elmúlt 15 percben csend van. Mindenki életben maradt. Azt várjuk, hogy a harcok folytatódni fognak vagy elhalkulnak” – nyilatkozta a felkelő, majd néhány másodperccel később már gépfegyverek tüzét lehetett hallani.
Az ukrán hadsereg 60 százalékát Mariupol és Donyeck alá vonták
Az interneten egyre több videó felvétel jelenik meg arról, hogy az ukrán megszállók fegyveres haderejét a frontvonal közelébe csoportosítják át – írja Novorosszia hírügynöksége. Május 20-án Szmercs rakétavetők konvoját jegyezték fel, nem sokkal korábban pedig Gradokat ás Uragan rakétavető rendszereket. A front közelében az amerikai Humvee terepjárók is megjelentek. A helyi lakosok jelentései szerint tömeges fegyveres haderőt vezényeltek Mariupolba, Kramatorszkba és Szvetlodarszkba.
A Zvezda újságírója elemezve a DNR Védelmi Minisztériumának a jelentéseit megállapította, hogy Ukrajna Mariupol és Donyeck közelébe vezényelte a hadseregének 60 százalékát, ami arról tanúskodik, hogy támadásba lendülnek ezekben a térségekben. Az ukrán fegyveres haderő tevékenysége teljes mértékben megsérti a minszki egyezményeket, amely a fegyveres haderő kivonásáról szól a konfliktus térségéből.