Közlekedési rendőröknek beöltözött bűnözők akadtak fent egy közúti ellenőrzésnél Ukrajnában. Az álrendőrök egy olyan kocsit „meszeltek le”, amelyben kollégáival egy valódi rendőr alezredes ült – jelentette kedden az UNIAN hírügynökség.
Mint kiderült, a tetten ért 27 éves férfi és társa a közlekedési rendőrség egyenruhájához megtévesztően hasonlító öltözékben már napok óta vadászott a látszatnak bedőlő, elsősorban külföldi járművezetőkre a Harkovot Szimferopollal összekötő országúton. Az elkövetők különböző közlekedési szabálysértések ürügyén bírságokat szabtak ki, más esetekben kenőpénzekért „kegyesen” eltekintettek a feljelentésektől.
Végül azon buktak le, hogy az egyik leintett személygépkocsiban valódi rendőrök ültek, köztük egy alezredessel. Láttukra a páros egyik tagja el tudott menekülni egy járőrkocsinak álcázott járművel, míg a másik álrendőr egy késsel védekezve gyalogosan próbált elmenekülni a letartóztatás elől. Ám könnyen sikerült elfogni, és a csuklóján egy valódi bilincs kattant. A társát még körözik.