Földönkívüli űrhajó zuhan le Moszkvában – Itt a legújabb orosz sci-fi előzetese (videó)
Az idei évben megugrott Oroszországban a látványos, nagy költségvetésű filmek gyártása.
A Fjodor Bondarcsuk által rendezett Pritjazsenije / Attraction oroszországi bemutatója 2017 januárjában lesz. Magyarországi forgalmazóról egyenlőre nincs hivatalos információ.
A film története szerint egy idegen űrhajó csapódik be az orosz fővárosba. Az incidenst követően sokan zavarba esnek, kérdéseket tesznek fel maguknak a világegyetemmel és saját maguk létével kapcsolatban. Ugyanakkor ezzel egyidőben tűnnek fel azok is, akik az idegenek azonnali távozását követelik.

Politika
Putyin: az ENSZ BT megkerülése a terroristák kezére játszik

A terroristák kezére játszik, hogy néhány ország az ENSZ Biztonsági Tanácsának megkerülésével alkalmaz katonai erőt – közölte Vlagyimir Putyin orosz elnök egy Szocsiban szerdán megnyílt nemzetközi biztonsági konferencia részvevőihez intézett üzenetében.
“A nemzetközi közösség néhány tagja mind gyakrabban igyekszik semmibe venni a nemzetközi jog általánosan elismert normáit és elveit, és az ENSZ Biztonsági Tanácsának megkerülésével folyamodik katonai erő alkalmazásához, elutasítva a tárgyalásokat mint a nemzetközi viták megoldásának kulcseszközét” – hangzott Putyin üzenete, amelyet Nyikolaj Patrusev, az orosz biztonsági tanács titkára ismertetett a fórum részvevőivel.
Az orosz elnök szerint az ilyen lépések politikai és társadalmi instabilitáshoz, a helyi konfliktusok és válságok felerősödéséhez vezetnek, valamint “a terrorizmus, a szélsőségesség, a transznacionális bűnözés erőinek kezére játszanak”.
Leszögezte, hogy Oroszország a globális és a nemzetközi biztonság szavatolása érdekében kész többoldalú és kétoldalú alapon is együttműködni nemzetközi partnereivel.
Patrusev elmondta, hogy a szocsi tanácskozáson 118 ország és az ENSZ biztonságpolitikai szakértői, tisztségviselői – köztük miniszterelnök-helyettesek, elnöki tanácsadók és belügyminiszterek -, valamint diplomatái vesznek részt.
Sport
Videó: elkészült a Mordovia Aréna, az oroszországi foci-vb egyik helyszíne
Nézze meg az oroszországi labdarúgó-világbajnokság egyik helyszínét, az új Mordovia Arénát Szaranszkban.
A 2018-as FIFA labdarúgó-világbajnokságot Oroszország 11 városában rendezik június 14 és július 15 között. A helyszínek: Moszkva, Szentpétervár, Kalinyingrád, Volgográd, Kazany, Nyizsnyij Novgorod, Rosztov-na-Donu, Szamara, Szaranszk, Szocsi és Jekatyerinburg.
Gazdaság
Gazprom: jöhet az Északi Áramlat-3, ami végzetes ütés lehet az ukrán gazdaságnak

A Gazprom nem zárja ki az Északi Áramlat-3 földgázvezeték megépítését – jelentette ki Alekszandr Medvegyev, az orosz állami gázipari vállalat vezérigazgató-helyettese kedden Moszkvában.
A Gazprom korábban közölte, kész annyi gázt szállítani Európába, amennyi csak szükséges, különös tekintettel arra, hogy a holland groningeni gázmezőn csökken és várhatóan 2030-ra megszűnik a kitermelés.
“Vannak megerősített készleteink, van szállítási infrastruktúránk, új szállítási útvonalakat építünk ki. Ha Európa bejelenti az erre való igényét, és kész lesz aláírni a szükséges szerződéseket, akkor nem zárom ki, hogy szükség lesz újabb gázszállítási projektekre, például az Északi Áramlat-3-ra” – nyilatkozott Medvegyev.
A Gazprom 2016-ban 12,5 százalékkal, több mint 179,3 milliárd köbméterre növelte a volt szovjet köztársaságokon kívülre irányuló exportját, tavaly pedig 194,4 milliárd köbméterrel újabb rekordot állított fel. Az orosz gázipari óriás 60 százalékkal részesült az európai gázimportból. Medvegyev szerint a Gazpromnak ezzel az aránnyal kapcsolatban nincsenek célszámai, de csökkenteni sem akarja részesedését.
A Gazprom számításai szerint az orosz gázexport az következő két évben évente meghaladja a 200 milliárd köbmétert, ami a Szibéria Ereje vezetéken keresztül a tervek szerint jövőre meginduló kínai és az Északi Áramlat-2-őn át megkezdődő európai szállításnak lesz köszönhető.
Az Északi Áramlat-2 projekt keretében két új, összesen évi 55 milliárd köbméter – a már meglévő vezetékpárral azonos – szállítási kapacitású vezetékkel bővítik a Balti-tenger fenekén húzódó Északi Áramlatot, amelynek kiindulási pontja az oroszországi Viborg, és a németországi Greifswaldig tart.
Az Északi Áramlat-2 vezetékpár kiépítésével Oroszország kiiktathatná Ukrajnát mint tranzitországot, és egyetlen útvonalra terelhetné át az Európának szánt orosz gázszállítmányok 80 százalékát, egyúttal domináns helyzetbe kerülne a német piacon, mert részesedését 40 százalékról több mint 60 százalékra emelné. MTI
-
Szíria2 hét telt el
Itt vannak az első felvételek a Szíria elleni nyugati légicsapásról
-
Szíria2 hét telt el
Szíria szovjet gyártmányú légvédelmi rendszeri szedték le a nyugati rakétákat
-
Szíria6 nappal telt el
Szíria fel nem robbant nyugati cirkálórakétákat adott át Oroszországnak
-
Szíria2 hét telt el
Az USA vezette koalíció nemzetközi jogsértést követett el Szíriában – Putyin
-
Szíria2 hét telt el
Szíria katonai és polgári objektumai ellen mért légicsapást a nyugati koalíció
-
Szíria5 nappal telt el
Moszkva: német klórt, brit füstbombákat találtak Kelet-Gútában
-
Szíria2 hét telt el
Moszkva: Trump “okos rakétáinak” a terroristák irányába kellene szállniuk
-
Politika6 nappal telt el
Putyin már idén orosz gyártmányú páncélozott gépkocsit fog használni (+kép)